Fandom

Sferopedia

Jeżyniak

4365stron na
tej wiki
Dodaj nową stronę
Dyskusja0 Udostępnij

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Faerpebr.gif

Jeżyniak

Maleńkie jeżyniaki (ang. bramble) są jedyni z najbardziej agresywnych i złośliwych istot baśniowych. Plotka głosi, że pierwsze jeżyniaki były wyrzutkami z bardziej "grzecznej" części społeczności istot baśniowych (ich wielkość, nazwa i wiele ostrych, szpiczastych części ciała wskazuje na przodków wśród kolcolistników).

Jeżyniaki wyglądaj jak maleńcy ludzie o suchej, pomarszczonej i ciemnej skórze, ostro zakończonych pazurach na palcach i o uszach jeszcze bardziej szpiczastych niż u elfów. Z pleców wystają im liczne długie, rozłożyste kolce, wyglądające niczym kości smoczych skrzydeł. W normalnych okolicznościach jeżyniaki noszą małe zbroje płytowe pełne kolców - kolce na ich plecach (przechodzące przez specjalne otwory w tych zbrojach) mylone są ze sztucznymi kolcami na zbrojach. Jeżyniaki porozumiewają się własnym językiem lecz znają mowy większości innych baśniowych stworzeń. 

Pancerz pokrywający jeżyniaki jest jednocześnie ich najlepszą obroną i bronią. Kolce na powierzchni zbroi powstrzymują inne stworzenia przed nadmiernym zbliżeniem się do jeżyniaków, a w celu ataku rzucają się one po prostu na wrogów.Mniej więcej jeden na dziesięciu jeżyniaków wytwarza w naturalnych kolcach truciznę powodującą bardzo bolesne pieczenie. Ponieważ są one skore do używania tej dodatkowej broni, takie jeżyniaki stają się naturalnymi liderami w grupach swojego rodzaju. 

Co niezwykłe, jeżyniaki często ujeżdżają dziwne stworzenia. Nie jest rzadkością widok jeżyniaka jadącego na jeżozwierzu, jeżu, al'miraju czy innych stworzeniach. Wyglądają wtedy niczym skrzaci rycerze z wędrownych band.

Źródła Edytuj

  • Monstrous Compendium Annual Three
  • Bramble

Więcej w Fandom

Losowa wiki