Fandom

Sferopedia

Kagonesti

4364strony na
tej wiki
Dodaj nową stronę
Dyskusja0 Share

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Kagonesti.gif

Kagonesti

Kagonesti to rasa dzikich elfów, zwanych Grugach. Odrzucili oni cywilizację i wyodrębnili się spośród Qualinesti oraz wrogich im Silvanesti, tworząc jedno, dzikie i chaotyczne plemię. Wszystkie są tej samej wielkości co Qualinesti, ale są od nich bardziej muskularni, wyglądają na poważniejszych, bardziej groźnych. Ich skóra jest od jasno do ciemnobrązowej i jest pomalowana farbami oraz gliną. Najwięksi wojownicy posiadają niewielkie wzory - tatuaże. Ich włosy są ciemne, od czarnego do ciemnego brązu, a u niektórych srebrne z pasmami czerni. Mają wielkie oczy, które czasem malują.Noszą oni zawsze skórzane ubrania, bardzo ozdabiane, zwłaszcza ulubionymi przez nich turkusami. Kagonesti uważają, że życie zgodnie z naturą jest konieczne do szczęścia. Są niezwykle dumni ze swojego pochodzenia i lubią się chwalić, choć nie tam bardzo jak Avariele. Kagonesti są porywcze, namiętne i stanowcze, ale na ogół mają dobre serca. Ich ulubionymi brońmi są młoty wojenne oraz wielkie łuki. Wielu z nich podróżuje na jeleniach. Społeczeństwo: Kagonesti żyją tam, gdzie mogą być o siebie spokojne i gdzie jest dużo pożywienia. Na ogół wybierają lasy, gdzie cała wioska jest skupiona wokół centralnie położonego " pałacu" ich wodza - najmądrzejszego i najstarszego spośród wszystkich. Wódz i jego następca podejmują decyzję za wszystkich, pozwalają także na osobiste audiencje. Mimo spokojnego trybu życia, które wyróżnia ich spośród innych dzikich elfów, większość z nich pała nieskrywaną niechęcią w stosunku zarówno do Qualinesti jak i Silvanesti, większość z nich nienawidzi także yuan-ti. Grupy Kargonesti są zdolne do uczynienia z wszystkich trzech wyżej wspomnianych plemion swoich niewolników, jednak zdarza się czasem, że rodzą potomstwo, zwłaszcza z Qualinesti.

Źrodła:

  • Dragonlance

Więcej w Fandom

Losowa wiki