Fandom

Sferopedia

Kościoliść

4365stron na
tej wiki
Dodaj nową stronę
Dyskusja0 Udostępnij

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Boneleaf.jpg

Kościoliść

Kościoliść (ang. boneleaf) jest dużym, drapieżnym stworzeniem, które czai się w środku gęstej roślinności. Chociaż łatwo go pomylić z rośliną — i często był, nawet przez najświatlejszych mędrców — w rzeczywistości jest wynaturzeniem. Staje się to bardziej jasne po oględzinach martwego kościoliścia; naczynia krwionośne i żyły chrząstek tworzą wnętrze tego co wygląda na pnącza i drzewa, a ogromny system nerwów biegnie pod ziemią tam gdzie powinny być korzenie, łącząc wszystkie części kościoliścia nie tylko ze sobą, ale do innych kościoliści w obszarze. Kościoliście karmią się krwią którą pobierają ostrymi liśćmi przez uderzenie lub duszący atak, jak również pobierając składniki odżywcze z gleby, tak jak prawdziwe rośliny. Preferują smak rozkładających się świadomych stworzeń ponad każdą inną zwierzynę. Chociaż kościoliście nie są szczególnie mądre, są dość sprytne, zdolnie adaptując się do taktyk i zdolności które zostały użyte przeciwko nim. Kościoliście rozumieją Wspólny i Leśny. Nie są wyposażone by mówić nimi normalnie, lecz może to robić zwięźle przez swoją iluzoryczną zdolność przyciągania.

ŹródłaEdytuj

Więcej w Fandom

Losowa wiki