Fandom

Sferopedia

Kontemplujący

4364strony na
tej wiki
Dodaj nową stronę
Dyskusja0 Share

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Konteplujacy.jpg

Kontemplujący

Dla wielu nie ma większej radości niż moment, w którym bóg manifestuje się jako namacalna, potężna siła, która napełnia umysł i ciało oraz duszę wielkim zachwytem. Niektórzy tak mocno ukochali tą chwilę, że poświęcili swoje życie, aby za sprawą modlitwy i kontemplacji znaleźć się bliżej boga. Kontakt z bogiem musi być następstwem wielu przygotowań, wielogodzinnych modlitw i wyrzeczeń, dlatego niektórzy kontemplujący (ang. Contemplatives) wycofują się z życia i udają się w góry bądź w inne zacisze pustelni. Inni jednak pozostają w stałej służbie i łączą się z poszukiwaczami przygód, gdyż uważają, że tylko tak mogą wypełnić wolę bóstwa. Niektórzy kontemplujący zamiast łączyć się z bogiem w modlitwie poświęcają się jakiejś idei np charakterowi boga, uważając, że tylko osoby tak postępujące zasługują na szacunek, jeszcze inni głoszą naukę o swym bogu, w zależności od tego czy są dobrzy, czy źli robią to w pokojowy lub mniej pokojowy sposób. Jeszcze inni kontemplujący opatrzyli sobie ulubioną broń boga i to jej oddają chwałę, nosząc ją nie tylko ze sobą, ale i na sobie, często zamiast różnych pancerzy, lub uczą innych biegłości w posługiwaniu się nią. Ich misja nie staje się przez to mniej święta. Wśród kontemplujących znajduje się spora grupa wędrownych filozofów, nauczających doktryn w świątyniach, na placach, lub po domach, grających święte pieśni i hymny dla chwały swego bóstwa. Kontemplującymi zostają najczęściej kapłani, ale są wśród nich także paladyni i bardowie. Kontemplujący może być zarówno niechętny innym pustelnikom jak i przywódcą kościoła i wiernych świętej sprawie, obrońcą bóstwa, a nawet heretykiem, krytykującym rozpasanie kleru, czy warstw rządzących i głoszącym że tylko poprzez całkowite poświęcenie się bogu, kontemplację i samodzielną interpretację wiary można do czegoś dojść. Często posiada on jakąś relikwię bądź potężny czar, którego nie rzuci nawet najpotężniejszy kapłan znajdujący się w mieście.

ŹródłaEdytuj

  • Obrońcy wiary. Przewodnik dla kapłanów i paladynów.

Więcej w Fandom

Losowa wiki