Fandom

Sferopedia

Kopru

4365stron na
tej wiki
Dodaj nową stronę
Dyskusja0 Udostępnij

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Kopru.jpg

Kopru

Wiele pokoleń temu kopru stworzyły wielką, tajemniczą cywilizację w morskich głębinach. Z nieznanych przyczyn ich społeczność podupadła, stając się coraz bardziej niedołężna i zdegenerowana. Obecnie nie pozostało już niemal nic z ich dawnej chwały.

Kopru nie przypomina wyglądem żadnej znanej istoty, za to łączy w sobie cechy kilku różnych stworów. Z grubsza jego ciało podobne jest do ciała węgorza, lecz kończy się trzema długimi, giętkimi, kolczastymi ogonami. Klatka piersiowa jest prawie ludzka, a dłonie obu ramion wyposażone są w złowrogie, połączone błoną pazury. Łeb wyrasta bezpośrednio z korpusu, jak u ryby. Oczy stworzenia są duże i zawsze otwarte. Paszczę otaczają cztery macki - ze względu na tę cechę niektórzy uczeni wysuwają tezę o pokrewieństwie kopru z łupieżcami umysłów. Kopru mówią wspólnym i wodnym.

Poza wodą kopru jest prawie bezradny. Na lądzie nie może atakować pazurami, bo ramiona służą mu do wspierania się lub wleczenia cielska po ziemi. Jednak w wodzie w starciu wręcz jest zaciekłym przeciwnikiem. Wykorzystuje pazury i zęby, a poza tym smaga przeciwników ogonami, wszystkich trzech używając w jednym ataku.

Społeczeństwo kopru jest matriarchalne i dzikie. Potwory żyją w podwodnych jaskiniach, często w pobliżu ruin starożytnych miast tej rasy, a pozostałości minionej chwały zwiększają tylko gorycz egzystencji tych istot.

ŹródłaEdytuj

Więcej w Fandom

Losowa wiki