FANDOM


Bogowie Światła zadomowili się pod Kopułą Stworzenia, budując własne krainy tak, aby być w stanie obserwować poczynania ukochanych śmiertelnych dzieci. Paladine, Platynowy Smok, władał Kopułą Stworzenia i był strażnikiem Bramy Dusz (aż do niedawnych czasów, gdy stał się śmiertelnikiem). Powiada się, że gdy jego konstelacji nie da się dostrzec na niebie, można tajemnie przeniknąć przez Bramę Dusz. Podczas Kataklizmu, gdy Paladine wędrował po zniszczonym świecie Krynnu, Takhisis przemyciła tamtędy swoje smoki, aby rozpleniły się na wybrzeżach Ansalonu. Królowa Ciemności użyła bramy po raz drugi podczas wojny chaosu, gdy tak bóstwa, jak i śmiertelnicy walczyli z wściekłością Chaosu. Udało jej się ukraść świat i ukryć go przed innymi bóstwami, dzięki czemu stała się Jedynym Bogiem Krynnu.

MieszkańcyEdytuj

Niebianie, niebiańskie zwierzęta.

Bóstwa Edytuj

Branchala, Habbakuk, Kiri-Jolith, Majere, Mishakal, Solinari.

Źródła Edytuj

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.