Fandom

Sferopedia

Krokodyl

4365stron na
tej wiki
Dodaj nową stronę
Dyskusja0 Udostępnij

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Agresywni wodni drapieżnicy mają od 3,30 do 3,50 metra długości. Krokodyle leżą niemal całkowicie zanurzone w rzekach lub bagnach, wystawiając jedynie oczy i nozdrza - tak czekają na zdobycz. Ich ulubioną taktyką jest wciąganie przeciwnika pod wodę i atak potężną, zębatą paszczą. Krokodyle są wiecznie głodnymi myśliwymi, nie gardzącymi żadnym łupem. Bez wahania atakują nierozważnych humanoidów. Zdarza im się wspólnie dopadać ofiarę a następnie żarłocznie wydzierać sobie nawzajem jej strzępy.

Krokodyle doskonale czują się w gorącym, wilgotnym klimacie. Gdy temperatura spada poniżej 5 stopni, stają się ospałe i powolne. Zdarza im się zapuszczać do będących dobrym źródłem pożywienia kanałów i ścieków miast leżących w korzystnym klimacie. Ich okres godowy zdarza się raz w roku. Samica składa w piasku około 60 jaj, których pilnuje aż do wylęgu. Młode krokodylątka udają się do wody i od tej pory zdane są tylko na siebie. Niewiele z nich dożywa dorosłości.

Ogromny krokodyl Edytuj

Te wielkie stworzenia zwykle żyją w słonej wodzie i mogą mieć ponad 6 metrów długości (rosną przez całe życie). Ogromne krokodyle są w stanie złapać i trzymać stworzenia rozmiaru dużego lub mniejszego, lecz poza tym walczą i zachowują się jak ich mniejsi kuzyni. Żyją zwykle w morskich wodach, znienawidzone i tępione przez rybaków, których łodzie zatapiają by dobrać się do zgromadzonego na nich połowu ryb.

Źródła Edytuj

Więcej w Fandom

Losowa wiki