Fandom

Sferopedia

Krwiocierń

4364strony na
tej wiki
Dodaj nową stronę
Dyskusja3 Share

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Krwiociern.jpg

Krwiocierń

Krwiocierń (ang. bloodthorn) to twarda, szorstka roślina, tworząca kolczaste zarośla na jałowych pustkowiach Otchłani, Carceri, Zewnętrza i Pandemonium. Roślina żywi się wyłącznie krwią żywych istot, wysysając ją przez długie na prawie 10 centymetrów, wydrążone, ostre jak igły kolce na wiciach. Krwiociernie wyglądają na czarne, wysuszone winorośle o drobnych liściach. Na roślinie wiecznie rosną jasnoczerwone, soczyste jagody, które wydzielają słodki zapach, miły dla większości stworzeń, zwłaszcza na pustyniach. Jeśli jakaś istota przeżyje atak krwiociernia i ukradnie mu kilka jagód, wysiłki pójdą na marne - jagody są gorzkie i pozbawione wartości odżywczych. Bardzo rzadko zdarza się, że krwiocierń zostanie przesadzony na Plan Materialny. Zazwyczaj roślina taka umiera po kilku dniach, lecz niektórym udaje się przetrwać na pustkowiach i rozrosnąć do wielkich rozmiarów.

ŹródłaEdytuj

Więcej w Fandom

Losowa wiki