FANDOM


Krwiociern.jpg

Krwiocierń

Krwiocierń (ang. bloodthorn) to twarda, szorstka roślina, tworząca kolczaste zarośla na jałowych pustkowiach Otchłani, Carceri, Zewnętrza i Pandemonium. Roślina żywi się wyłącznie krwią żywych istot, wysysając ją przez długie na prawie 10 centymetrów, wydrążone, ostre jak igły kolce na wiciach. Krwiociernie wyglądają na czarne, wysuszone winorośle o drobnych liściach. Na roślinie wiecznie rosną jasnoczerwone, soczyste jagody, które wydzielają słodki zapach, miły dla większości stworzeń, zwłaszcza na pustyniach. Jeśli jakaś istota przeżyje atak krwiociernia i ukradnie mu kilka jagód, wysiłki pójdą na marne - jagody są gorzkie i pozbawione wartości odżywczych. Bardzo rzadko zdarza się, że krwiocierń zostanie przesadzony na Plan Materialny. Zazwyczaj roślina taka umiera po kilku dniach, lecz niektórym udaje się przetrwać na pustkowiach i rozrosnąć do wielkich rozmiarów.

ŹródłaEdytuj

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki