FANDOM


Lśniącoskóry

Lśniącoskóry

Lśniącoskórzy to pochodzące z Planu Pozytywnej Energii pasożyty głodne dreszczu emocji, które od czasu do czasu przenoszą się na Plan Materialny w poszukiwaniu wrażeń. Istoty te nie mają materialnego ciała, więc samodzielnie nie mogą nawiązać fizycznej walki z przeciwnikiem. Potrafią jednak obejść tę niedogodność, nakłaniając kogoś, by stał się nosicielem któregoś z nich. W zamian za to lśniącoskóry tymczasowo obdarza nosiciela większymi możliwościami bojowymi i atrybutami. Lśniącoskóry wygląda jak istota mniej więcej człekokształtna, uformowana z pulsującego, białego światła. Mimo dziwacznego wyglądu posiada wyraźnie inteligentną, elfią twarz. Po złączeniu z nosicielem nieznacznie zmienia kształt na bardziej odpowiedni do walki, zwykle przybierając postać promieniującego pancerza albo świecącej szaty z kapturem. Lśniącoskóry oplata jedynie ciało nosiciela i nie może ukazać się na powierzchni tarczy ani dobytej broni. Na Planie Materialnym lśniącoskórzy z reguły poszukują większych bitew, by znaleźć więcej potencjalnych nosicieli. Nie zwracają uwagi na charakter ani intencje wybrańca, nie obchodzi ich także, czy nosiciel przeżyje, czy zginie starcie, ponieważ pragną jedynie emocji związanych z walką. Lśniącoskóry może przebywać poza Planem Pozytywnej Energii przez kilka godzin. W każdej chwili ponad ten okres istnieje szansa na śmierć wskutek rozproszenia energii. To zagrożenie sprawia, że większość lśniącoskórych nie podejmuje zbyt często wycieczek na Plan Materialny. Niektórzy przedsiębiorczy poszukiwacze przygód, posiadający wiedzę o planach i zdający sobie sprawę z ram czasowych, którym podlegają lśniącoskórzy, organizują jednorazowe "połączenia" wspomnianych bytów i chętnych nosicieli. Często dochodzi do tego podczas wojen i zamieszek, zwykle między lśniącoskórymi a poszukiwaczami przygód, którzy potrzebują dodatkowych sił przed planowaną konfrontacją. Postać, która przygotowuje takie połączenie, określa, jakich fizycznych wyzwań spodziewa się nosiciel, a potem przekazuje lśniącoskóremu propozycję i wybiera czas oraz miejsce połączenia. Nosiciel zazwyczaj z góry płaci organizatorowi honorarium (albo "znaleźne") za usługę.

ŹródłaEdytuj

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki