Fandom

Sferopedia

Lammasu

4364strony na
tej wiki
Dodaj nową stronę
Dyskusja4 Share

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

As.jpg

Lammasu

Lammasu to magiczne bestie o wyglądzie skrzydlatego lwa z ludzką twarzą. Są znane ze swego przyjaznego i dobrodusznego nastawienia, szczególnie do osób szanujących prawo i dobro. Często działają jako przywódcy lub pomocnicy grup szerzących te idee.

Z wyglądu lammasu przypominają złocisto-brązowe lwy z orlimi skrzydłami i twarzą bujnych, kudłatych włosach i (u mężczyzn) brodzie. Ich znamienity wygląd łagodzony jest przez uprzejmy i pełny współczucia wyraz twarzy. Istoty te są w stanie dzięki telepatii nawiązać kontakt z każdym rozumnym stworzeniem. Walczą wyłącznie w obronie słabszych, wybawiając dobre istoty z opresji, najczęściej w sposób czyniący możliwie najmniej pobocznych zniszczeń. Lammasu posiadają zdolności niewidzialności i drzwi przez wymiary, których mogą używać bez ograniczeń. Są otoczone stałą aurą ochrony przed złem. Ponadto dysponują magią kapłańską, z której najczęściej używają czarów leczących. W razie potrzeby wykorzystują do walki swoje wyposażone w pazury łapy, zwykle pikując na przeciwnika z góry.

Społeczeństwo lammasu jest znakomicie uporządkowane i bardzo praworządne. Istoty te zorganizowane są w stada, podobne do lwich. Najczęściej zamieszkują stare, opuszczone świątynie, czując się swoistymi strażnikami tych uświęconych miejsc. Najwięcej lammasu mieszka w ciepłych krainach, ale składają też wizyty w chłodniejszych miejscach. Są bezcenną pomocą dla osadników na pograniczach cywilizacji, których chronią przed atakami barbarzyńców i złych istot. Z reguły obszar o promieniu 35 kilometrów zajmuje jedno stado, które patroluje go i dba o porządek w jego granicach. Dzięki takiej organizacji lammasu są w stanie sprawnie reagować na pojawiające się zagrożenia. Samice lammasu występują zdecydowanie rzadziej od samców i stanowią około 20% populacji. W każdym legowisku przebywa pewna liczba młodych, na ogół nie więcej niż 1/5 wszystkich osobników.

Raz w miesiącu przywódcy stad zbierają się na naradzie, na której omawiany jest przebieg wojny ze złem. Zgromadzenie to nosi nazwę Białoksiężyca, ponieważ odbywa się pierwszej nocy pełni. W zgromadzeniu uczestniczyć może nawet do 50 lammasu. Takie nagromadzenie przedstawicieli czystego dobra sprawia, że cała świątynia, w której przebywają, świeci jasnym blaskiem. Z pewnością jest to w danym momencie jedno z bezpieczniejszych miejsc Wieloświata.

Lammasu witają życzliwie na swym terenie wszelkie dobre istoty. Te z tendencjami do neutralności są traktowane uprzejmie, jednak lammasu mają na nie oko. Źli intruzi otrzymują tylko jedno ostrzeżenie, a następnie są atakowani przez całe stado. W razie potrzeby przywódca wzywa na pomoc lammasu z sąsiedniego terytorium. Szczególną niechęcią darzą te istoty lamie i mantikory.

Większy lammasuEdytuj

Ta odmiana jest nieco masywniej zbudowana od zwykłych lammasu. Jej przedstawiciele towarzyszą niektórym stadom mniejszych pobratymców, zwykle pełniąc rolę przywódców. Posiadają zdolność wędrówki po Astralu i Eterze i teleportacji, a oprócz telepatii dysponują zdolnością komunikacji empatycznej.

Niebiański lammasuEdytuj

ŹródłaEdytuj

Więcej w Fandom

Losowa wiki