FANDOM


Kiedy czarodziej zwany Ciemiężycielem, władca Lahm, zdobył Faenish-Kul, pojmał wszystkich mieszkańców miasta i rozdał po jednym każdemu ze swych orkowych i ogrowych sług. Nakazał wszystkim wojownikom na dany sygnał zabić więźniów. Tego dnia dziewięć tysięcy osób zginęło w jednej chwili, z woli jednego człowieka. Lahm popełnił tę zbrodnię tylko dlatego, że mógł sobie na to pozwolić.

Armie Lahma maszerowały dalej i w końcu poniosły klęskę, ale obszar dookoła Faenish-Kul, znany jako Lazurowa Dolina, nie jest już taki jak niegdyś. Zło objęło te ziemie w posiadanie. Rosną tam dziwne, nadzwyczaj blade rośliny, a w całej okolicy panuje nienaturalny chłód, nawet podczas gorących, letnich miesięcy.

Podróżnik nocujący w zamglonej dolinie usłyszy ciche szepty, czasami również jęki. Jego sny przemienią się w koszmary o mordach i nienawiści. Ci jednak, którzy doświadczą w tej dolinie jedynie szeptów i złych snów, winni dziękować bogom. Lazurową Dolinę nawiedza bowiem dziewięć tysięcy zjaw. Pozostali tu wszyscy zamordowani przez armię Lahma. I każdy z nich pragnie zemścić się na żyjących.

Ci, którzy opuszczą to miejsce żywi, opowiadają straszliwe historie, ale mimo tego Lazurowa Dolina przyciąga poszukiwaczy przygód. Podobno pośród bladych drzew leży słaby artefakt, amulet Lahma, zgubiony tamtej pamiętnej nocy. Oprócz innych specjalnych mocy, obdarza on posiadacza zdolnością regeneracji jak troll, a także premią do Siły.

ŹródłaEdytuj