FANDOM


Bóg
Llindil
Tytuł(y) Pan Chmur, Ojciec Burz
Symbol biała sylwetka raptoranina na tle czarnej chmury
Plan Ojczysty Arborea
Ranga mocy Pośrednie bóstwo raptoran
Charakter Chaotyczny neutralny
Dziedziny Pogoda, deszcz, burze, słońce, wiatr, zmiana, oszustwo
Domeny Powietrze, Zniszczenie, Niebo, Oszustwo, Woda
Ulubiona broń Morgensztern
Zwierzchnik {{{super}}}
Holy Symbol of Lliendil

Święty Symbol Lliendila

Znany jako Pan Chmur i Ojciec Burz, Lliendil utrzymuje władzę nad pogodą wszelkiego rodzaju, od czystego nieba do gwałtownych burz. Kapryśny bóg może być łagodny i miły lub wściekły i niszczycielski w zależności od jego humoru. Jest nieco okrutnym żartownisiem który cieszy się nagłym zmienianiem pogody by powodować dyskomfort, niszczyć nowe struktury i rujnować plany. Bez względu czy jego rozkapryszenie rozciąga się do złośliwości, Pan Burz jest tak nieprzewidywalny jak pogoda sama w sobie. Lliendil objawia się jako dorosły męski raptoranin z niebieskoczarną skórą i oczami skwierczącymi od elektryczności i elektrycznie niebieskimi piórami. Jego skrzydła są przepasane bielą i często nosi czarne bryczesy i skórzany kaftan bez koszuli. Część raptoran twierdzi że widziała go radośnie ujeżdżającego wichrowe potężne wiatry podczas najgorszych burz.

ŹródłaEdytuj


Tuilviela Glithien
Bóstwa raptoran
Duthila | Kithin | Lliendil | Nilthina | Ventila

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki