Fandom

Sferopedia

Locathah

4365stron na
tej wiki
Dodaj nową stronę
Dyskusja0 Udostępnij

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Locathah.jpg

Locathah

Locathah.JPG

Locathah

Locathah to rasa podwodnych humanoidów, żyjących w ciepłych wodach przybrzeżnych. Typowy przedstawiciel mierzy nie więcej jak 150 cm wzrostu, jest szczupły, robiąc nawet wrażenie wychudzonego. Skórę tych istot pokrywają niewielkie żółtozielone łuski, brzuch natomiast jest gładki i śliski. Cała skóra lśni w świetle słońca. Wzdłuż kręgosłupa locathah ciągnie się płetwa grzbietowa. Również małżowiny uszne przekształcone są w płetwy, wzmacniające słuch pod wodą. Wyjątkowo duże oczy zapewniają doskonałą wizję w morskiej toni. Kiedy są na powierzchni, ich ciała wydzielają charakterystyczny, rybi zapach. Samice i samce wyglądają podobnie, jednak samice są mniejsze i można je rozpoznać po workach brzusznych w których trzymają jaja.

Locathahowie nie przepadają za nieproszonymi mieszkańcami lądu i z chęcią niszczą niechciane rybackie sieci, czasem jednak zdarza się im uratować tonącego nieszczęśnika. Kiedy są rozzłoszczeni, potrafią dla odmiany wdrapać się na statek i wciągnąć ofiarę pod wodę, aby następnie ją rozszarpać. Nigdy nie zostawiają w potrzebie uwięzionych pobratymców, w razie potrzeby bez wahania zatapiając statek bądź zabijając ich oprawców. Walkę rozpoczynają zazwyczaj od salwy z dużych kusz, w które są uzbrojeni wszyscy przedstawiciele tej rasy. Potrafią też tworzyć zmyślne pułapki. Zmuszeni do bezpośredniego starcia walczą swoimi ulubionymi trójzębami lub włóczniami. Wrodzona przebiegłość sprawia, że regularnie patrolują swoje terytorium i obserwują z daleka potencjalnych przeciwników, w celu wykrycia słabych punktów. Zazwyczaj poruszają się w grupach, współpracują też z ogromnymi węgorzami, które służą im jako wierzchowce i sojusznicy.

Locathah prowadzą wędrowny tryb życia, podobny do lądowych społeczeństw myśliwsko-zbierackich. Polują na ryby, skorupiaki i zbierają perły. Są bardzo silnie przywiązane do swego terytorium. Ich domami są podwodne warownie zbudowane ze skał, uderzająco podobne do powierzchniowych zamków obronnych, z umocnieniami z kamienia i raf koralowych. Na ich straży stoją zastępy ogromnych węgorzy i głowonogów.

Plemiona locathah liczą sobie od 20 do kilkuset osobników, dowodzonych przez wodzów i żeńskich hersztów, posiadających osobistą straż. Hersztowie zajmują się składaniem jaj, które są doglądane w dobrze strzeżonych lęgowniach, w których inkubują około pół roku. Narybek wychowywany jest przez całą wspólnotę, ale każdy młody osobnik ma przydzielonego rodzica, wywodzącego się z niewojujących mieszkańców i ponoszącego odpowiedzialność za wychowanie podopiecznego. Locathah czczą boga Eadro. Pielęgnacją kultu zajmują się kapłani i szamani, którzy nie posiadają jakiejś szczególnej pozycji w społeczeństwie.

Locathah są wszystkożerni. Niektóre plemiona, oprócz myślistwa i zbieractwa prowadzą też podwodne uprawy. Istoty te wytwarzają też prostą broń, narzędzia i przedmioty użytku domowego. Bardziej zaawansowane i magiczne akcesoria pochodzą z plądrowania raków statków lub z łupu zdobytego na intruzach. Choć bezlitośni wobec intruzów, locathah chętnie handlują z pokojowo nastawionymi przybyszami, oferując wyroby z korali i pereł. Czasem dają się wynajmować jako przewodnicy, pobierają też haracz od rybaków łowiących na ich wodach. Nigdy z własnej woli nie opuszczają wody, poza którą są bezbronni i mają kłopoty nawet z poruszaniem się, nie mówiąc o oddychaniu.

ŹródłaEdytuj

Więcej w Fandom

Losowa wiki