FANDOM


Smok
Lung wang
(smok morski)
Lung wang
Broń oddechowa stożek wyjątkowo gorącej pary
Łuski zielone łuski ze srebrnymi lub złotymi plamkami
Teren morza
Charakter neutralny
Smoki te, bardzo podobne do smokożółwi i będące z nimi spokrewnione, pływają po bezkresnych morzach robiąc co tylko im się podoba. Często żądają okupu od przepływających statków, a niepokorne jednostki potrafią przewrócić i ograbić taką łódź. Zdobyte w tej sposób skarby przechowują w licznych skrytkach na całej powierzchni morza w jakim bytują. Z wyglądu przypominają smokożółwie o zielonej łusce, z głowy wyrastają im długie wąsy i czarne różki, a przez całą szyje ciągnie się kościany grzebień. Przednie łapy, będące w istocie wielkimi płetwami nadają się idealnie do pływania, ale w walce również się sprawdzają. Lung wang są samozwańczymi obrońcami stworzeń żyjących w morskiej toni. Podróżują one po całej swojej rozległej dziedzinie łupiąc statki i chroniąc morskie stworzenia. Smoki te, jeśli zajdzie potrzeba potrafią rozkazywać stworzeniom pokrytym łuską, np: rybom czy gadom. Choć żyją w wodzie i potrafią nią oddychać, smoki te są w dużej mierze niepodatne na ogień.

ŹródłaEdytuj

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki