FANDOM


Yugoloths2

Marraenoloth (pośrodku)

Marreanoloth

Marraenoloth

Szkieletowi przewoźnicy na Rzece Styks, marraenolothy to kościste biesy o bladych oczach, które rozbłyskają czerwonym światłem w chwili złości. Zwykle odziewają się w powłóczyste szaty z kapturami. Do komunikacji używają telepatii. Uważane są za typ pośredni pomiędzy pomniejszymi i większymi yugolothami. Zwykle starają się unikać walki a przyparte do muru używają swego sprowadzającego strach wzroku i przywołują do pomocy hydrolothy. Mają wysoką odporność na magię, jednak są wrażliwe na zimno.

Marraenolothy są skupione na swej misji przewoźników, pozornie interesując się wyłącznie swymi łodziami i pasażerami. Dzięki temu mogą przemierzać wszystkie plany niższe bez wzbudzania podejrzeń. Świetnie znają wszystkie odnogi i zakręty Styksu i nie gubią drogi, chyba że jest im to na rękę. Mogą także żeglować po Planie Astralnym aż do granicy z Planem Materialnym. Są w stanie wkroczyć nawet na Materialny, ale muszą wtedy porzucić swą łódź, co czynią skrajnie niechętnie. Istoty te dostrzegają zalety dóbr materialnych i świetnie korzystają ze swojego niemałego intelektu. Zawsze żądają zapłaty z góry i nie przyjmują zleceń na przewóz większego ładunku. Niekiedy zdarza się, że zdradzają swych pasażerów, wysadzając ich w innym miejscu, niż było ustalone lub wioząc w zasadzkę. Ponieważ komunikują się ze sobą, zawsze wiedzą że potencjalny klient był wrogo nastawiony lub oszukał ich współbraci. Od takich żądają wyższej opłaty i zwykle starają się im zaszkodzić.

Jako przewoźnicy zachowujący neutralność i cenni dla obu stron, marraenolothy nie są atakowane przez baatezu i tanar'ri. Ponieważ jednak odmawiają świadczenia im usług, czasem stają się nieświadomymi pionkami w ich subtelnych planach. Same współpracują czynnie z większymi yugolothami, donosząc im po wszelkich interesujących pasażerach i wydarzeniach.

ŹródłaEdytuj

  • Monstrous Compendium - Outer Planes Appendix (1991)
  • TSR 2602 - Planescape Monstrous Compendium Appendix (1994)

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki