Fandom

Sferopedia

Marraenoloth

4365stron na
tej wiki
Dodaj nową stronę
Dyskusja0 Udostępnij

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Yugoloths2.jpg

Marraenoloth (pośrodku)

Marreanoloth.jpg

Marraenoloth

Szkieletowi przewoźnicy na Rzece Styks, marraenolothy to kościste biesy o bladych oczach, które rozbłyskają czerwonym światłem w chwili złości. Zwykle odziewają się w powłóczyste szaty z kapturami. Do komunikacji używają telepatii. Uważane są za typ pośredni pomiędzy pomniejszymi i większymi yugolothami. Zwykle starają się unikać walki a przyparte do muru używają swego sprowadzającego strach wzroku i przywołują do pomocy hydrolothy. Mają wysoką odporność na magię, jednak są wrażliwe na zimno.

Marraenolothy są skupione na swej misji przewoźników, pozornie interesując się wyłącznie swymi łodziami i pasażerami. Dzięki temu mogą przemierzać wszystkie plany niższe bez wzbudzania podejrzeń. Świetnie znają wszystkie odnogi i zakręty Styksu i nie gubią drogi, chyba że jest im to na rękę. Mogą także żeglować po Planie Astralnym aż do granicy z Planem Materialnym. Są w stanie wkroczyć nawet na Materialny, ale muszą wtedy porzucić swą łódź, co czynią skrajnie niechętnie. Istoty te dostrzegają zalety dóbr materialnych i świetnie korzystają ze swojego niemałego intelektu. Zawsze żądają zapłaty z góry i nie przyjmują zleceń na przewóz większego ładunku. Niekiedy zdarza się, że zdradzają swych pasażerów, wysadzając ich w innym miejscu, niż było ustalone lub wioząc w zasadzkę. Ponieważ komunikują się ze sobą, zawsze wiedzą że potencjalny klient był wrogo nastawiony lub oszukał ich współbraci. Od takich żądają wyższej opłaty i zwykle starają się im zaszkodzić.

Jako przewoźnicy zachowujący neutralność i cenni dla obu stron, marraenolothy nie są atakowane przez baatezu i tanar'ri. Ponieważ jednak odmawiają świadczenia im usług, czasem stają się nieświadomymi pionkami w ich subtelnych planach. Same współpracują czynnie z większymi yugolothami, donosząc im po wszelkich interesujących pasażerach i wydarzeniach.

ŹródłaEdytuj

  • Monstrous Compendium - Outer Planes Appendix (1991)
  • TSR 2602 - Planescape Monstrous Compendium Appendix (1994)

Więcej w Fandom

Losowa wiki