FANDOM


Marzanna

Marzanna

Ta zimowa wiedźma jest personifikacją śmierci i zimy. Niemal zawsze wygląda niczym stara kobieta z zgarbionymi plecami i pazurzastymi rękoma, i ubrana w białe futra i szaty. Wiele wieśniaków wierzy jeśli mogą oszukać marzannę, mogą uniknąć samej śmierci. Jest to częściowo prawdą - dary które pozostawiają dla marzanny przedłużają ich życia, lecz jedynie dlatego że ich łapówki przekonują marzannę by ich nie zabić i nie pożreć. Tak jak inne wiedźmy marzanna lubi smak ludzkiego mięsa i często współpracuje z lodowymi gigantami, mroźnym ludem i ogrami. Typowa marzanna mierzy 1,8 do 2,4 metra wysokości i waży między 113 i 136 kilogramów. Ich przygarbiona postura sprawia że marzanny wydają się odrobinę mniejsze niż są w rzeczywistości, lecz ich marmurowo biała skóra i ciemnobrązowe pazury są jasnymi sygnałami że nie są ludźmi. Zazwyczaj ubierają się w poszarpane warstwy marnie zachowanych futer, nędzne szaty i znoszone szale. Tak jak wszystkie wiedźmy marzanny mówią wspólnym i gigancim.

ŹródłaEdytuj

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.