Fandom

Sferopedia

Maug

4364strony na
tej wiki
Dodaj nową stronę
Dyskusja0 Share

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Maug.jpg

Maug

Poszukujące bitew maugi to niezmordowani żołnierze. Te konstrukty z Acheronu są używane na polach bitewnych różnych planów jako doskonali najemnicy. Zachowują niewzruszoną lojalność wobec pracodawcy i nie okazują strachu w boju. Maugi ochoczo służą każdemu, kogo stać na ich wynajęcie. Nie kłopoczą się kwestiami dobra i zła. Z wyglądu to ogromne kamienne konstrukty przekraczające 3 metry wzrostu, ważące blisko 750 kilogramów. Ich stalowoszare ciała wykuto z nieczułego kamienia Acheronu, nadając im potężne, humanoidalne kształty. Większość z nich nosi dwuręczne dwuostrzowe miecze, pochodzące z surowych kuźni macierzystego planu konstruktôw. Mają też ciężkie żelazne napierśniki tej samej produkcji. Część maugów posiada wszczepy z kamienia i metalu. Uczeni w sekretach planów przypuszczają, że maugi początkowo tworzyły wojska uderzeniowe w starożytnej wojnie między dwoma dawno upadłymi imperiami. Na końcu jedno lub oba państwa znalazły sposób przeniesienia konstruktów na Thuldanin, drugą warstwę Acheronu i śmietnisko pozostałości po wszystkich wojnach. Najpierw trafili na Thuldanin jako więźniowie, ale przekształcili tę warstwę w swą fortecę. Pierwsze wygnane tam maugi wykorzystały wiedzę skradzioną swym twórcom, aby stworzyć więcej podobnych sobie. Te starożytne konstrukty są przez pobratymców zwane thulkarrami. Władają maugami do dziś dnia. Thulkarrowie i inne konstrukty tego typu, które posługują się czarami, potrafią podróżować na odmienne plany, a czasem dzięki zamianie planów lub wrotom wysyłają oddziały czy plutony maugów do walki w różnych konfliktach multiwersum. Opisywani nie są żywymi istotami i nie umierają, jeśli nie zniszczy się ich w bitwie, więc wielu takich najemników pozostaje na Planie Materialnym przez stulecia, poszukując wojen, które nadają sens ich egzystencji. Maugi mówią gigancim, smoczym i wspólnym.

ŹródłaEdytuj

Więcej w Fandom

Losowa wiki