Fandom

Sferopedia

Mekillot

4425stron na
tej wiki
Dodaj nową stronę
Dyskusja0 Udostępnij
Mekillot.jpg

Mekillot

Mekilloty są potężnymi jaszczurkami, żyjącymi na płaskowyżu Athas.

Te olbrzymie istoty są w stanie osiągnąć rozmiar 30 stóp długości, oraz wagę 6 ton. Plecy oraz głowa są chronione (tak przed bronią jak i Słońcem) przez grubą łuskę. Za tym wyjątkiem skóra jest miękka. Mają bardzo silny, szybki i giętki język. Może nim strzelać jak z bicza, jednak częściej nim chwyta osobnika i go pożera. W środku jest właściwie nieruchomy i jedynie psioniką może coś robić. Po kilku godzinach umiera w sokach trawiennym.

Nie udało się stworzyć hodowli Mekillotów, ale udaje się upolować pojedyncze dzikie osobniki i je udomowić. Dzięki rozmiarom oraz sile (max 20 ton obciążenia) są używane przez bogate kompanie handlowe jako zwierzęta pociągowe karawan.

Pomimo wielkości i flegmatyczności ich natura jest nieprzewidywalna. Wprawdzie nieczęsto wpadają w szał, ale mogą po prostu zgłupieć i robić coś całkowicie bez sensu, nie słuchając poleceń. "Otrzeźwić" je wówczas mogą tylko psionicy.

Najczęściej jednak w sytuacjach niebezpieczeństwa spada na ziemię. To, co przygniecie, najczęściej umiera na miejscu. Jest to postawa defensywna, bo otaczający go pancerz jest właściwie nie do ruszenia przez większość istot.

ŹródłaEdytuj

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki