Fandom

Sferopedia

Metamorf

4364strony na
tej wiki
Dodaj nową stronę
Dyskusja1 Share

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Metamorfy (ang. Metamorphs) to starożytne gatunki wywodzące się z innych planów niż Plan Materialny, ale spokrewnione z ludźmi. Żyją one zawsze w harmonii z naturą, blisko natury i robią wiele aby zachować neutralność, a czasem aby zachować piękno otaczającej go natury. Metamorfy wyglądają jak wyjątkowo piękne kobiety i przystojni mężczyźni, jednak o bardzo słabo zarysowanych uszach, niewielkich nosach i czystobiałych oczach. Każdy Metamorf mówi we wspólnym, a 90 % zna język elfów i niziołków. Około połowa Metamorfów poznała język krasnoludów. Każdy Metamorf jest spokojny, delikatny i nieagresywny, jednak w sytuacji zagrożenia potrafi bronić siebie i innych. Metamorfy faworyzują broń druidów i elfów i większość z nich zostaje druidami, będącymi mistrzami neutralności. Nie noszą oni zbroi, które są dla nich bezużyteczne. Jeśli 10 lub więcej Metamorfów spotka się na jakimś planie wybierają sobie lidera i od czasu do czasu mogą zasilić jakąś grupę poszukiwaczy przygód, czy karawanę kupców, niewiele jednak wnoszą do drużyny. Metamorfy mogą poliformować się w każdą, dowolną istotę i dysponują wtedy jej zdolnościami specjalnymi razy dwa, mają jednak ograniczenia. Metamorf nie może mieć olbrzymich i monstrualnych wielkości. Każdy Metamorf może używać też formy zwierząt, które występują na danym planie. Metamorfy posiadają obie płcie i rozmnażają się tak samo jak ludzie. Żyją w społecznościach podobnych do ludzkich. Mogą także przez wiele lat zasiedlać ludzkie siedziby i nikt nie pozna, że są Metamorfami.

ŹródłaEdytuj

  • Mystara

Więcej w Fandom

Losowa wiki