FANDOM


Coc 42a.jpeg

Mi-go

Mi-go (grzyby z Yuggoth) to rasa niezależna pochodząca z Shaggai. Zamieszkali na Yuggoth, dziesiątej planecie naszego Słońca (Pluton). Żyją w miastach zbudowanych z żelazistej rudy o czerwonym zabarwieniu, pośród grzybicznych ogrodów, z których słynie Yuggoth. Wyglądem przypominają wielkie różowe kraby z mackami i ogromnymi, mocnymi skrzydłami, których używają do poruszania się w przestrzeni kosmicznej. Wydają dziwne, bzyczące, owadzie dźwięki. Neutralnie nastawieni do ludzi, raczej starają się jednak trzymać ludzi z dala od siebie. Dlatego na Ziemi żyją w niedostępnych górach. Dobrze rozwinięci technicznie, specjalizują się w chirurgii i biologii, co wykorzystują w kontaktach z ludźmi (potrafią dokonywać transplantacji mózgu i w specjalnym pojemniku transportować go przez przestrzeń kosmiczną). Ciekawostką dotyczącą Mi-Go jest posiadany przez nich Lśniący Trapezoedr, Okno Wszystkich Czasów i Przestrzeni, przedmiot przez który można oglądać dowolne światy.

ŹródłaEdytuj

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki