Fandom

Sferopedia

Mi-go

4364strony na
tej wiki
Dodaj nową stronę
Dyskusja1 Share

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Coc 42a.jpeg

Mi-go

Mi-go (grzyby z Yuggoth) to rasa niezależna pochodząca z Shaggai. Zamieszkali na Yuggoth, dziesiątej planecie naszego Słońca (Pluton). Żyją w miastach zbudowanych z żelazistej rudy o czerwonym zabarwieniu, pośród grzybicznych ogrodów, z których słynie Yuggoth. Wyglądem przypominają wielkie różowe kraby z mackami i ogromnymi, mocnymi skrzydłami, których używają do poruszania się w przestrzeni kosmicznej. Wydają dziwne, bzyczące, owadzie dźwięki. Neutralnie nastawieni do ludzi, raczej starają się jednak trzymać ludzi z dala od siebie. Dlatego na Ziemi żyją w niedostępnych górach. Dobrze rozwinięci technicznie, specjalizują się w chirurgii i biologii, co wykorzystują w kontaktach z ludźmi (potrafią dokonywać transplantacji mózgu i w specjalnym pojemniku transportować go przez przestrzeń kosmiczną). Ciekawostką dotyczącą Mi-Go jest posiadany przez nich Lśniący Trapezoedr, Okno Wszystkich Czasów i Przestrzeni, przedmiot przez który można oglądać dowolne światy.

ŹródłaEdytuj

Więcej w Fandom

Losowa wiki