Fandom

Sferopedia

Mrówka aksamitna

4364strony na
tej wiki
Dodaj nową stronę
Dyskusja0 Share

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Mrówki aksamitne (ang. velvet ants) to rodzaj mrówek występujących w niebezpiecznych dla innych istot rojach. Ich ciała są większe i obficiej zbudowane niż zwykłych mrówek i pokrywa je miękkie futro, zwykle koloru czarnego lub czerwonego, choć bywa także żółte, brązowe lub pomarańczowe. Roje tych istot pożerają wszystko, co napotkają na swej drodze, zarówno pochodzenia roślinnego jak i zwierzęcego. Liczące sobie od tysiąca do stu tysięcy osobników, roje aksamitnych mrówek przemieszczają się w poszukiwaniu pożywienia. Jeśli napotykają na przeszkodę, zmieniają po prostu kierunek marszu. Większe istoty są przez nie gryzione i wystawione na działanie bolesnej trucizny. Najlepszą bronią przeciw tym istotom jest ogień, dym lub bieżącą woda, które są w stanie rozpędzić rój. Konieczna jest śmierć przynajmniej połowy tego bezmyślnego żywiołu, żeby pozostałe osobniki rozbiegły się w popłochu.

ŹródłaEdytuj

Więcej w Fandom

Losowa wiki