FANDOM


Mrówki aksamitne (ang. velvet ants) to rodzaj mrówek występujących w niebezpiecznych dla innych istot rojach. Ich ciała są większe i obficiej zbudowane niż zwykłych mrówek i pokrywa je miękkie futro, zwykle koloru czarnego lub czerwonego, choć bywa także żółte, brązowe lub pomarańczowe. Roje tych istot pożerają wszystko, co napotkają na swej drodze, zarówno pochodzenia roślinnego jak i zwierzęcego. Liczące sobie od tysiąca do stu tysięcy osobników, roje aksamitnych mrówek przemieszczają się w poszukiwaniu pożywienia. Jeśli napotykają na przeszkodę, zmieniają po prostu kierunek marszu. Większe istoty są przez nie gryzione i wystawione na działanie bolesnej trucizny. Najlepszą bronią przeciw tym istotom jest ogień, dym lub bieżącą woda, które są w stanie rozpędzić rój. Konieczna jest śmierć przynajmniej połowy tego bezmyślnego żywiołu, żeby pozostałe osobniki rozbiegły się w popłochu.

ŹródłaEdytuj

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki