Fandom

Sferopedia

Neo-orog

4365stron na
tej wiki
Dodaj nową stronę
Dyskusja5 Udostępnij

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

3281.GIF

Neo-orog

Neo-orog (ang. Neo-orog) to magiczna hybryda orka, ogra i demona. We krwi niektórych neo-orogów może płynąć krew istot psionicznych. Występują dwie odmiany: czarny neo-orog i czerwony neo-orog. Obie te odmiany to waleczni wojownicy, lojalni wobec swego pana i zręczni. Ich życiem jest walka. Bardzo wysocy i muskularni, z wielkimi głęboko osadzonymi czerwonymi i żółtymi oczami. Zazwyczaj są dobrze wyposażeni i kochają broń tak jak ich krewniacy orogi, upajają się zapachem krwi i przemocą. Mówią zarówno językiem orków jak i wspólnym, a niektóre z nich znają piekielny lub język ogrów. Większość z nich to doskonali barbarzyńcy, ale zdarzają się także zwykli wojownicy. Pilnują i dbają o swoją broń, którą są zazwyczaj ciężkie miecze, długie włócznie, młody wojenne, sieci, wielkie oszczepy, duże kusze i miecze jednoręczne.

SpołeczeństwoEdytuj

Wszystkie neo-orogi żyją w miastach - barakach zbudowanych przez ich panów i stworzycieli, z których najbardziej znani są Czerwoni Czarodzieje. Niezależne grupy neo-orogów nie istnieją. Na każdych 10 żołnierzy przypada jeden niezwykle silny sierżant. Wielu z nich, jest bezpłodna, ale nie wszyscy. Czarna rasa jest podobna do czerwonej. Są oni jednak wspaniałymi mistrzami kamuflażu i mają więcej swobody. Niektórzy z czarnej rasy mają umiejętności łotrzyka i są częściej płodni od czerwonych. Walczą krótkimi mieczami, długimi włóczniami, zwykłymi kuszami, długimi łukami refleksyjnymi i zwykłymi, toporami do rzucania.

ŹródłaEdytuj

  • Monstrous Manual

Więcej w Fandom

Losowa wiki