Fandom

Sferopedia

Neogi

4364strony na
tej wiki
Dodaj nową stronę
Dyskusja0 Share

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Neogi.jpg

Dorosły neogi

Neogi2.jpg

Prastary mistrz neogi i pomioty

Neogi.gif

Neogi

Neogi to złe wynaturzenia wyglądające niczym krzyżówka tarantuli z węgorzem. Są niewysokie (do metra wysokości). Mają długą, wrzecionowatą szyję zakończoną pyskiem wypełnionym ostrymi zębami. Bulwowaty, pokryty futrem korpus wyposażony jest w osiem pałąkowatych kończyn, z których każda zakończona jest małymi szczypcami. Futro ma naturalnie szary kolor, jednak neogi farbują je na rozmaite kolory, oznaczające rangę, osiągnięcia i inne zasługi danego osobnika. U najstarszych neogi włosie upstrzone jest w rezultacie całą feerią kolorów.

W walce neogi stosują rozmaite rozwiązania obronne, poczynając od zastępów brunatnych kolosów - ich najpopularniejszej odmiany niewolników. Każdy neogi posiada osobistego ochroniarza tej rasy, będącego zarazem służącym. Kiedy osobiście angażują się w walkę, neogi używają zatrutego ugryzienia, które spowalnia wrogów, oraz potężnych czarów.

ZwyczajeEdytuj

Neogi są spotykane w najgłębszych zakamarkach światów materialnych i we flogistonie, który przemierzają na swoich niewolniczych czarostatkach.

Są bezlitosnymi zabójcami i plugawcami, nienawidzącymi niemal wszystkich ras i powszechnie nienawidzonymi. Bez skrupułów pożerają ciała swoich wrogów, sług i zmarłych pobratymców. Cechuje je bezlitosna ksenofobia, oraz silne poczucie własności - każda istota jest dla nich własnością bądź właścicielem, a neogi są rzecz jasna urodzeni by posiadać. Oni sami również są niekiedy niewolnikami innych członków swej rasy, nie obiera im to jednak możliwości posiadania prywatnych niewolników.

Neogi handlują niewolnikami głównie z łupieżcami umysłów, sprzedając im większość zgromadzonych zasobów sił roboczej. Sobie pozostawiają głównie brunatne kolosy oraz garstkę innych istot przeznaczonych na pokarm dla ich społeczności. Wszyscy niewolnicy neogi posiadają znamię wypalone z przodu i z tyłu lewego ramienia. Brunatne kolosy doglądane są szczególnie starannie i rozmnażane w niewoli, aby można było je tresować już od dzieciństwa. Dzięki temu wykonują bez szemrania wszelkie rozkazy.

HierarchiaEdytuj

Pomiot NeogiEdytuj

Najmłodsze neogi, wylęgłe z ciała prastarego mistrza. Dysponują znikomym intelektem, ale wielką żarłocznością. Zazwyczaj roją się wokół cielska zdychającego starego mistrza, pożerając jego i siebie nawzajem. W razie potrzeby podróżują chmarami jedząc wszystkie na swojej drodze. Z czasem ich głód maleje a zmysły wyostrzają się. Pomiot uważany jest za niedojrzałych niewolników dorosłych neogi do momentu, aż dany osobnik zdobędzie osobistego niewolnika w postaci brunatnego kolosa.

Karłowaty neogiEdytuj

Młode pomioty neogi, które nie rosną lecz zyskują siłę mentalną.

Dorosły neogiEdytuj

Dorośli neogi wyróżniają się wysoką inteligencją, i to oni w głównej mierze dbają o dobrobyt rasy. Tworzą też skomplikowane zależności, handlując z Illithidami i obdarowując nawet własnych niewolników podległymi im sługami.

Prastary mistrz neogiEdytuj

Starzy neogi popadają z wolna w demencję. Ich rozkazy stają się niespójne i wśród niewolników powiększa się zamieszanie. Niekiedy zapada decyzja, by poddać ich procesowi przemiany. Pod wpływem podawanej trucizny ciała starców puchną, powiększając siedmiokrotnie swe rozmiary. Kończyny przestają być użyteczne a umysły tracą resztki intelektu. Prastary mistrz zdolny jest już tylko do konsumowania pokarmu - najlepiej żywego, ruszającego się mięsa, choć wystarcza im także padlina. Po dwóch miesiącach karmienia skóra na obrzmiałym cielsku pęka, i wyłania się z niego miot młodych neogi. Z miotu liczącego sobie dwadzieścia do czterdziestu młodych, dorosłości dożywa od trojki do sześciu.

RabuśEdytuj

Rabusie to zbuntowane neogi, które uciekły ze społeczności w obawie przed uczynieniem z nich prastarych mistrzów. Nie są lepiej nastawione do obcych niż ich pobratymcy, cechują się natomiast większą desperacją - gotowe są na wszystko, byle tylko uchronić się od ponurego losu żywego inkubatora.

ŹródłaEdytuj

Więcej w Fandom

Losowa wiki