FANDOM


Miasto-państwo Nibenay leży na wschód od Tyru, na północnym krańcu Puszczy Półksiężyca. Znajduje się tam ok 25 tys. mieszkańców. Dzięki ochronie Gór Złamanego Wichru (Windbreak Mountain). Nie poczuło także skutków Burzy Tyru czy też niepokojów pokojów społecznych.

Król-czarodziej Nibenay ma tytuł Króla Cieni, ponieważ rzadko opuszcza Naggaramakam. Jego templariuszki opiekują się miastem z wielką starannością. Teraz jednak pojawia się częściej. Wcześniej wolny obywatel miał szansę zobaczyć swego władcę raz, może dwa razy w całym życiu. Od czasów wielkiego trzęsienia ziemi, Król Cieni zmienił swoje podejście do miasta-państwa. Był on świadkiem śmierci kilku króli-czarodziei. Widział Rajaata jak zionął nienawiścią, widział też jego upadek. Uznał, że należy wprowadzić zmiany.

Armia Nibenaya nigdy nie był oczkiem w głowie władzy. Król Cieni stara się zrozumieć swoje siły i szuka sposobów na zwiększenie swej mocy. Problem w tym, że wrogowie się zmienili, a armia Nibenayu nie.

Głównym towarem eksportowym jest drewno z Puszczy. Drewniane przedmioty z tego miasta są chętnie kupowane w całym regionie Tyr. Posiada gatunki drzew tak twardych jak najlepsza stal na Athasie.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki