FANDOM


Treaunde

Nieumarły drzewiec wysysający krew pochwyconej gałęziami ofiary.

Undead treant

Ilustracja z Denizens of Dread

Kiedy zły drzewiec dostrzega iż jego wielolecie zmierza wkrótce do końca, rzadko akceptuje ten los w spokoju. Dla większości, oznacza to ostateczną, dziką orgię przemocy i śmierci. Jednakże dla paru, oznacza to śmierć i odrodzenie jako istota tak mroczna i zła, iż nawet Vistani nie wspomną o niej słowem.

Nieumarły drzewiec (ang. undead treant) wygląda jak każde inne liściaste drzewo zimą. Jest bezlistne i matowe, niemal spróchniałe w swojej korze. Niczym żywe drzewce, jego twarz jest skryta dopóki nie zdecyduje się przemówić czy zdradzić swojej obecności. Kiedy stworzenie tego rodzaju stoi pośród gaju czy zagajnika podobnych bezlistnych drzew, na 90% ujdzie uwadze przechodzących w pobliżu.

Nieumarłe drzewce mówiąc językiem złych drzewców i powszechnie znają kilka innych języków. Pomimo swoich lingwistycznych umiejętności rzadko rwwiają z żyjącymi i zdają się nie potrafić rozmawiać ze zwierzętami i lasem wokół nich samych.

ŹródłaEdytuj

  • Monstrous Compendium Ravenloft Appendix
  • Denizens of Darkness
  • Denizens of Dread
  • Dangerous Denizens

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki