Fandom

Sferopedia

Nycaloth

4365stron na
tej wiki
Dodaj nową stronę
Dyskusja0 Udostępnij

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Nycaloth02.jpg

Nycaloth z Monster Manual III.

Nycaloth.jpg

Nycaloth

Zielona, gargulcopodobna elitarna kawaleria armii yugolothów. Nycalothy są biesami o potężnej budowie, z mocarnymi kończynami i skrzydłami. Mają grubą, jasnozieloną skórę i ostre, zakrzywione szpony. Często posługują się magicznymi toporami, z których ponoć część ma właściwości migbłystne. Są mięsożercami, od świeżego mięsa preferują jednak padlinę.

Nycalothy są zwiadowcami i obserwatorami Wojny Krwi. Oglądają bitwy i zdają relacje arcanalothom. To ważna rola - obserwacje pomagają arcanalothom decydować dokładnie gdzie ulokować siły yugolothów, co z kolei pozwala ultrolothom na zaplanowanie drogi ku zwycięstwu. Nycalothy działają z wielką ostrożnością i wyrachowaniem, ceniąc sobie nade wszystko własne bezpieczeństwo. Ułatwia im to zdolność swobodnego przemieszczania się między Planami Niższymi. Ponieważ dostarczane przez nich informacje służą innym, biesy te są zgorzkniałe i zazdrosne o pozycję innych wyższych yugolothów. Nieustannie knują intrygi mające poprawić ich status, często kosztem pomniejszych lothów, które padają ofiarą tych planów. Czasem w napadach szału niszczą całe oddziały mezzolothów i dergholothów.

Nycalothy dzielą się na trudne do odróżnienia dla postronnych osobniki męskie i żeńskie. Z ich związków rodzi się zawsze trójka młodych, które dorastają w ciągu stu dni. Następnie zmuszane są do walk na śmierć i życie między sobą. Jeden ocalały osobnik zostaje pełnoprawnym członkiem biesiej społeczności.

ŹródłaEdytuj

  • Monstrous Compendium - Outer Planes Appendix (1991)
  • TSR 2602 - Planescape Monstrous Compendium Appendix (1994)

Więcej w Fandom

Losowa wiki