FANDOM


Tam gdzie otwarcie włada tyrania tam swą sekretną walkę toczą Ostrza Szyderstw. Organizacja ta ma na celu ośmieszać, obnażać słabości, upokarzać tyranów i wywoływać bunty przeciwko nim. Na jej czele stoją zawsze chaotyczni dobrzy kapłani, a organizacja woli wpływać na obywateli niż samodzielnie i siłą obalać tyranię. Tropieni jak zwykli przestępcy członkowie organizacji działają w luźnych komórkach, które same do końca nie wiedzą o tym kto wchodzi w skład innych. Porozumiewają się za pomocą listów, gestów, tajemnych znaków i posłańców. Boską inspirację zapewnia Ostrzom ich główny patron Olidammara i inni chaotyczni dobrzy bogowie. Poza tym nie mają żadnej hierarchii i nie spotykają się na "zlotach" organizacji. Komórki liczą od 2 do 12 osób i starają się powstrzymać tyranię na wszelkie możliwe sposoby, zaczynając od prostego ośmieszenia a na wywołaniu buntu, który dla tyrana kończy się śmiercią kończąc. Najczęściej do związku wstępują fachowcy, kupcy, plebejusze, adepci, zbrojni, podrzędni rycerze, wojownicy, tropiciele, łotrzykowie, bardowie, tancerze cieni, skrytobójcy, czarodzieje i zaklinacze, choć wojownicy i paladyni również mogą przystąpić do organizacji by walczyć ze znienawidzonym przez siebie tyranem. Przywódca Ostrzy Szyderstw jest najpotężniejszym spośród wszystkich kapłanów należących do związku i posiada on święty symbol organizacji. Tylko on ma możliwość regularnie sprawdzać podwładnych, pouczać ich oraz zapewnia schronienie przed pachołkami tyranów, gwarantując przy tym darmowe leczenie ( Żaden członek Ostrzy Szyderstw nie ma prawa brać za swoją działalność opłat).

Źródła:

  • Obrońcy wiary. Przewodnik dla kapłanów i paladynów.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki