FANDOM


Petal

Płatki

Te malutkie istoty baśniowe często działają jako słudzy, posłańcy lub orszak dla większych lub bardziej prestiżowych istot baśniowych, włączając rusałki i driady. Gdy nie są w usługa to innych istot baśniowych, mają tendencję do grupowania się w pobliżu niektórych potężniejszych roślinnych stworzeń (takich jak drzewiec) dla ochrony. Podczas gdy istoty niebędące baśniowymi mogą postrzegać płatki jako złośliwe utrapienie, płatki wiedzą że robią tylko to co jest słuszne i właściwe. Każdy podróżny i poszukiwacz przygód potrzebuje korzyści spokojnego snu. Wszyscy powinni obudzić się odświeżeni i otoczeni przez piękno. Jako ich sposób wykonania tej filozofii, płatki śpiewają podróżnym do snu. Wtedy zdejmują zbroje, bronie i ekwipunek swoich śpiących ofiar, układając je w pobliżu. (Płatki nigdy niczego nie kradną; dla płatka, uczynienie tego byłoby bezprawnym działaniem.) Gdy już pozbawią podróżnego z jego ekwipunku, odziewają postać w ubranie złożone z liści i kwiatów, zdobiąc go pięknymi girlandami. Po tym płatki pozostawiają swoją ofiarę obudził się odświeżony i w idyllicznym środowisku. Podczas gdy działania płatków mogą być kapryśne i niewinne, poszukiwacze przygód mogą sobie uświadomić że prawdziwy kłopot leży nie w samych płatkach, lecz w niebezpiecznych stworzenia które mogą również zamieszkiwać obszar. Drapieżniki i niegodziwcy są dość szczęśliwi biorąc przewagę z okazji zapewnionych im przez płatki. Kolor skóry płatka przypomina kolor kwiatu, w zakresie od bladych pasteli do wibrującej czerwieni i żółci. W miejscu włosów na szczycie ich głowy, posiadają kwiaty. Są często w innym odcieniu lub kolorze niż ich skóra. Często kwiaty mają różne barwy, czasami z bledszymi koniuszkami lub środkami, lub nawet cętki lub paski. Ich skrzydła są tego samego odcienia i wzoru jak ich kwiaty. Typowy płatek mierzy 0,3-0,5 metra wysokości i waży 1,4 kilograma. Płatki mówią leśnym i wspólnym.

ŹródłaEdytuj

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki