Fandom

Sferopedia

Pałac Ambara

4365stron na
tej wiki
Dodaj nową stronę
Dyskusja0 Udostępnij

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Pałac Ambara (ang. Ambar's Palace) jest siedzibą frakcji Wyznawców Źródła na Planie Eterycznym.

Teraz, nie każdy w Sigil wie, iż frakcje utrzymują fortece czy osiedla wokół na planach jako ucieczki od kriegstantzu (niekończącej się filozoficznej wojny o serca i umysły wszystkich Klatkarzy) czy też jako twierdze dodatkowych zapasów, żołnierzy i wsparcia. Toteż jeśli Kuźnia Wyznawców jest sekretem, co Bogowcy utrzymują jako swój dom z dala od Sigil?

Odpowiedzią jest Pałac Ambara, który spoczywa na wyspie stabilnego eteru w Głębokim Eterze. W rzeczywistości faktol Wyznawców mieszka w tej masywnej strukturze stali i szkła, polegając na portalach tego miejsca prowadzących go do Sigil i spraw kierowania frakcją każdego dnia. Kompleks jest czymś więcej niż zwykłym pałacem faktola; jest on masywną strukturą wielu skrzydeł i dostatecznej przestrzeni by wiele osobistości (a nawet zwykłych pracowników) Wielkiej Kuźni Sigil mogło tutaj żyć.

To schronienie jest prawdziwie jednym z cudów Głębi. Długie doświadczenie Wyznawców z wyrobami metalicznymi stworzyło wstrząsające dzieło sztuki: gotycki styl pałacu odzwierciedlone w jego skrzydłach o wysokich sufitach, zawiłych sklepieniach gwiaździstych i witrażowymi okiennicami. Lecz Ambar - półelf pochodzący z Zewnętrza - dodał swoje własne szlify by zamienić tę wyspę w miniaturowy raj. Wszystkie dekoracje wewnątrz odzwierciedlają elficką wrażliwość, poprzez umiejscowione wszędzie pozłacane umeblowanie, dzieła sztuki i delikatne wazy. Wypełnione kwiatami ogrody rozkwitające wokół samego pałacu, wystarczająco luksusowe by sprawić by gość zapomniał o tym, iż znajduje się w Eterze.

W przeciwieństwie do wielu twierdz frakcyjnych, ludzie z Pałacu Ambara witają gości z otwartymi ramionami. Nie mają do ukrycia żadnych sekretów, a goście mogą odnaleźć spoczynek, schronienie, posiłek, a nawet uzdrowienie za niewielki koszt czy cenę dobrze opowiedzianej opowieści. Odkrywca powinien spodziewać się usłyszeć niezłą porcję o wierzeniach Bogowców i samorealizacji oraz wstąpieniu, lecz spodziewać się można tego jedynie w domu ich faktola.

Zobacz teżEdytuj

ŹródłaEdytuj

  • Factol's Manifesto
  • Guide to the Ethereal Plane

Więcej w Fandom

Losowa wiki