FANDOM


Pałac Zimowy to kraina należąca do nordyckiego boga Lokiego, położona na pierwszej warstwie Pandemonium. Nordycki bóg nie używa pałacu jako swej oficjalnej siedziby, ale jako azylu. Chroni się tutaj przed gniewem innych bóstw gdy któryś z jego podstępów bądź psikusów zanadto rozwścieczy moce. Zdarza się to dość często, a o obecności zdenerwowanego boga świadczą obfite opady śniegu.

Pałac Zimowy leży w targanej burzami śnieżnymi, mroźnej części Pandemonium. Ciągła zamieć ogranicza widoczność do kilku stóp a na nierozważnych podróżników czyhają stada różnego rodzaju wilków i wilkołaków. Sam Pałac jest surowym budynkiem z drewnianych bali, długim, wysokim i osmalonym sadzą z licznych palenisk. Po jego bokach znajdują się sypialne alkowy a przez środek ciągną się potężne stoły biesiadne. Sięga tu jeden z korzeni Yggdrasila, pełniąc funkcję głównej belki podtrzymującej strop.

Stałymi mieszkańcami są lodowi i chmurowi giganci, którzy zajęci są głównie ucztowaniem, snem bądź polowaniem. Trzymają niewolników, którzy usługują przy stole, a mniej zręczni są zmuszani do zabawiania gospodarzy tańcem po rozżarzonych węglach. Giganci są nieufni w stosunku do przybyszy i każdy, kto nie potrafi ich przekonać o swej wrogości do Asgardu, może liczyć na śmierć w którejś z okrutnych zabaw olbrzymów. Wyjątkami są bardowie i trefnisie, którzy potrafią rozbawić gospodarzy, albo ci, którzy są w stanie odpowiednią ilością brzdęku skłonić gigantów, by najęli się dla niego do jakiejś misji. Przywódcą olbrzymów i namiestnikiem Lokiego jest jarl Starkad Ogryzacz, na wpół obłąkany chmurowy gigant, cierpiący na napady niekontrolowanego śpiewu. Jego ulubionymi zajęciami są uczty, polowania i zabawy, co nie czyni go najlepszym zarządcą. Prawdziwa władza leży w rękach Ingrid Wężowy Język, Pani Łowów, potężna lodowa gigantka władająca sforą psów i wilków i przewodząca większości polowań. Trzeba jeszcze wspomnieć o Białym Kle, albinotycznym ogarze yeth, który jest przywódcą wilczej sfory i zadziwiająco powściągliwą istotą, chętną do kontaktu i współpracy z pokojowo nastawionymi łowcami i druidami.

ŹródłaEdytuj

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki