Fandom

Sferopedia

Pegaz

4436stron na
tej wiki
Dodaj nową stronę
Dyskusja0 Udostępnij
White pegasus.jpg

Pegaz

Pegasus.jpeg

Pegaz

Pegazy to wspaniałe skrzydlate konie, które czasem służą dobru. Są cenionymi powietrznymi wierzchowcami, choć trudno je ujarzmić, należą bowiem do zwierząt dzikich i płochliwych. Służą jedynie istotom, o których prawości zdążyły się przekonać i do niej upewnić. Gdy już to nastąpi, między jeźdźcem a wierzchowcem tworzy się więź trwająca do końca życia pegaza, chyba że jeździec zboczy ze swej dobrej ścieżki.

Pegazy są większe od zwykłych koni i posiadają pierzaste skrzydła, których rozpiętość wynosi około 6 metrów. Ich sierść jest najczęściej biała, choć zdarzają się pegazy kasztanowate, a krążą też plotki o czarnych. Pegazy mierzą sobie w kłębie 1,5 metra i ważą około 700 kilogramów. Nie znoszą siodeł - ich jeźdźcy muszą dosiadać ich oklep. Istoty te mówią własnym językiem, rozumieją wspólny i potrafią komunikować się ze zwykłymi końmi.

W walce pegazy atakują przeciwników ostrymi kopytami oraz gryząc. Najgroźniejsze są ich szarże z powietrza, czyniące z przednich kopyt narzędzia śmierci i zniszczenia. Jeśli stają naprzeciw większego i potężniejszego przeciwnika (na przykład smoka), starają się go zwabić do ciaśniejszej przestrzeni, gdzie mogą wykorzystać swoją zwinność i utrudnić wrogowi koordynację ruchów. Przeciwko istotom ich rozmiarów korzystają głównie ze swej szybkości.

Pegazy są jajorodnymi ssakami, żywiącymi się trawą, owocami i innymi roślinami. Żyją w stadach składających się z par, zamieszkujących wspólne gniazda. Wspólnie też wychowują młode, których w jednym miocie wykluwa się jedno lub dwoje. Istoty te cechują się inteligencją nie ustępującą ludzkiej a dodatkowo posiadają naturalne zdolności wyczucia dobrego i złego usposobienia. Zdolności tych używają przede wszystkim w celu wyczucia intencji potencjalnego jeźdźca.

W celu obłaskawienia pegaza, dobra istota musi najpierw zlokalizować stado tych istot, a następnie zakraść się w nocy do upatrzonego wierzchowca tak, aby nie zostać zauważonym. Dosiadnięty znienacka pegaz usiłuje zrzucić jeźdźca i potrzeba niemałej zwinności i wytrwałości, aby uspokoić go i zdobyć jego zaufanie. Pomocne bywają w tym specjalne magiczne uzdy.

Naturalnymi wrogami pegazów są gryfy i hipogryfy, które aktywnie poszukują ich gniazd i zabijają młode. Ceny pegazich jaj i źrebiąt osiągają na czarnych rynkach zawrotne sumy. Pegazy żyją około 40 lat.

Wedle legendy, istnieją również pegazy większe, które bardzo rzadko wylęgają się z krwi meduz, którym odcięto głowę. Są one podobne do zwykłych pegazów, jednak silniejsze, mężniejsze i częściowo odporne na magię. Większe pegazy są często przywódcami pegazich stad, a dosiadać się pozwalają jedynie najszlachetniejszym i najdzielniejszym ze śmiertelników. żyją około stu lat.

ŹródłaEdytuj

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki