FANDOM


Gith pirate

Piratka gith

Piraci gith to odłam rasy githyanki, który po wyzwoleniu z niewoli illithidów zamiast na Astralu osiadł w dzikiej przestrzeni Planu Materialnego. Te wysokie istoty są tak szczupłe, że przypominają obleczone skórą szkielety. Ich skóra jest szara lub żółtawa a długie, rdzawobrązowe włosy spływają na ich plecy. Ich szaty i broń są wykwintne i wyposażone w liczne ozdoby. Podobnie jak ich pobratymcy na Astralu, wyznają kult Gith Wyzwolicielki, choć w sposób znacznie mniej sformalizowany.

Istoty te przemierzają Dziką Przestrzeń na swych czarostatkach, budząc strach wśród kupców i słabo uzbrojonych żeglarzy. Każdym statkiem dowodzi grupa oficerów złożona z Kapitana, Mata i Głównego Czarożeglarza. Posiadają niewielkie, ukryte bazy na asteroidach, gdzie obserwują przestrzeń, biorąc na cel najszybsze i największe, w celu ciągłego doskonalenia swojej floty. Szczególnie cenią sobie statki elfów, przez które są serdecznie nienawidzone. Same szczególną nienawiścią darzą rzecz jasna łupieżców umysłów, których czarostatki starają się dopaść za wszelką cenę a następnie zniszczyć je z furią. Są to jedyne jednostki, jakich nigdy nie włączają do swojej floty. Piraci posiadają wrodzone zdolności zmiany planu i czaru astralnego, których mogą używać gdy przebywają w Dzikiej Przestrzeni, również w połączeniu ze sterem czarostatków. Specjalnością piratów gith jest kombinacja powyższych umiejętności z właściwościami elfich czarostatków, wykonanych z organicznych materiałów, co pozwala na przeniesienie ich przy pomocy czaru astralnego lub zmiany planów na Plan Astralny. Piraci gith wykorzystują tę możliwość, czekając w ukryciu po astralnej stronie na nie spodziewający się niczego łup, lub salwując się ucieczką na Astral w razie niepowodzenia w bitwie. Efekty te nie działają jednak we flogistonie, co jest jedną z przyczyn, dla których piraci raczej się tam nie zapuszczają.

Piracka filozofia przepełnia każdy aspekt życia piratów gith. Podstawową regułą tej militarystycznej społeczności jest prawo silniejszego. Życie piratów koncentruje się wokół ich statków, będących symbolem władzy i potęgi. Najsilniejszy statek lub koalicja takowych przewodzi każdej z flot i ich macierzystych portów, co wyjaśnia żądzą piratów gith do ciągłego polowania na najwspanialsze i najgroźniejsze galeony. Są także krańcowymi izolacjonistami, nie nawiązującymi żadnych kontaktów z innymi rasami i tępiącymi nierozważnych, którzy osiedlili się zbyt blisko ich siedzib. Piraci gith są mięsożercami, niezbyt wybrednymi jeśli chodzi o źródło pożywienia. Niektóre załogi praktykują nawet kanibalizm.

ŹródłaEdytuj

  • Monstrous Manual

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki