FANDOM


Graniczący z dwoma straszliwymi planami: ognia i ziemi, Plan Parażywiołu Magmy jest niebezpiecznym miejscem. Można go opisać jako morze płomieni, wylewających się z Planu Żywiołu Ognia, z wolna gasnących i wlewających się strumieniami lawy na Plan Żywiołu Ziemi. Powierzchnia podlega nieustannym zmianom, kiedy zastygająca jest zmywana i zalewana przez nowe rozżarzone potoki magmy. W pobliżu Planu Ognia z tego płonącego morza wytryskują liczne magmowe gejzery. W okolicach Planu Ziemi można spotkać dryfujące wyspy zastygłej lawy, bazaltu i innych wulkanicznych skał, które zdążyły ostygnąć.

Bardzo niewiele istot może przetrwać w tych warunkach, jest tu też niewiele miejsc godnych uwagi. Najważniejszym z nich jest Caldera, warownia Chilimby, Pierwszego Generała Kotła i Pana Wszystkich Mefitów. Ten lord parażywiołu uważa się za władcę całego planu, nie posiadając znaczących konkurentów. Regularnymi gośćmi są tutaj ifryty i dao, które spotykają się na tym neutralnym gruncie by prowadzić negocjacje handlowe.

Warunki fizyczne i magiczneEdytuj

Do przetrwania na tym planie konieczna jest ochrona przed żarem i jakiś czar lub przyrząd filtrujący powietrze. Bez nich bijące od lawy gorąco upiecze każdego śmiałka w kilka sekund, chyba że najpierw uduszą go bijące od niej cuchnące opary. Również chodzenie po płynnej powierzchni wymaga magicznych zabezpieczeń. Nawet wtedy zły krok może oznaczać zapadnięcie się i straszliwą śmierć w morzu magmy.

Zaklęcia rzucane na tym planie podlegają ograniczeniom wynikającym ze straszliwego gorąca. Zaklęcia sprowadzające przywołują istoty z planu magmy, ognia, ziemi, minerałów, blasku, pyłu i popiołu.

MieszkańcyEdytuj

Stworzenia magmy: gorzelce, dao, dzieci lawy, gelterfish, ifryty, magmowce, mefity magmy, mefity ognia, ogniste giganty, ogniste nietoperze, parażywiołaki magmy, smoczyska magmy, thoqqua

ZjawiskaEdytuj

Często zdarzają się nagłe eksplozje lawy, które rozrzucają stopioną skałę w promieniu kilku do kilkunastu metrów.

LokacjeEdytuj

Caldera

PołączeniaEdytuj

BorderMagma.jpg

Połączenia Planu Parażywiołu Magmy.

  • Jarzące Wydmy (ang. Glowing Dunes)
  • Parzące Mgły (ang. Searing Mists)
  • Kredowe Wyspy (ang. Chalk Islands)
  • Piaski (ang. Sands)
  • Spalona Ziemia (ang. Scorched Earth)
  • Obsydianowy Las (ang. Obsidian Forest)

Bóstwa i MoceEdytuj

  • Chilimba - mefit magmy, Lord Parażywiołu i samozwańczy władca planu.

ŹródłaEdytuj

Innerplanes.jpg
 
 
 
 
 
 
Pozytywna
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Minerał
 
 
 
 
 
Błyskawice
 
 
 
 
 
 
 
Para
 
 
 
 
 
 
 
Blask
 
 
Lód
 
Powietrze
 
 
Dym
Woda
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Ogień
 
 
 
Szlam
 
 
Ziemia
 
Magma
 
 
 
 
Próżnia
 
 
Pył
 
 
Sól
 
 
 
 
 
 
 
Popiół
 
 
 
 
 
 
Negatywna
 
 
 
 
Plan Eteryczny
Legenda
Żywioł
Parażywioł
Pozytywny pseudożywioł
Negatywny pseudożywioł
Energia
Inne

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki