FANDOM


Plan
Plan Pseudożywiołu Soli

Inne nazwy

Rodzaj planu

Plan Wewnętrzny

Charakter

neutralny

Organizacje

Straż Zagłady

Ważni bogowie

brak

Ważne istoty

pseudożywiołaki soli, klejnot, hlach, mefit soli, sloggosh

Połączenia

Negatywna Energia, Woda, Szlam, Lód, Pył, Próżnia, Pelion

Położony pomiędzy Planem Żywiołu Wody a Planem Energii Negatywnej, plan ten jest uważany za najbardziej śmiercionośny spośród Planów Pseudożwiołów. Obecna tu sól wyciąga wodę z ciał istot żywych, skazując tych pozbawionych ochrony na straszliwy los. W okolicach Planu Wody substancja pseudożywiołu przypomina gorzką i nie nadającą się do picia wodę. Im dalej w głąb planu, tym substancja staje się gęstsza i bogatsza w kryształy minerałów. Kryształy osadzają się na każdym przedmiocie czy istocie zawierającej wodę i wyciągają ją do ostatniej kropli. W końcu ciecz zanika całkowicie, ustępując miejsca nieprzebytym, krystalicznym strukturom soli. W tym suchym piekle Straż Zagłady wzniosła leżącą na granicy z Energią Negatywną Cytadelę Soli, zbudowaną z solnych minerałów.

Warunki fizyczne i magiczneEdytuj

Możliwości poruszania się po tym planie mogą przypominać te występujące na planach Wody, Szlamu bądź Ziemi, w zależności od lokacji. Oddychanie musi być zapewnione magicznie, poza tym konieczna jest ochrona przed nieustanną dehydracją. Leczenie skutków odwodnienia możliwe jest dopiero po opuszczeniu tego miejsca. Innym powszechnym zagrożeniem są kieszonki energii negatywnej.

Przywoływanie stworzeń sięga planów Wody, Soli, Energii Negatywnej, Szlamu, Pyłu, Próżni i Lodu. Stworzone tu woda i lód wytrzymują jedynie kilka chwil przed krystalizacją. Woda staje się niezdatna do picia natychmiast po kontakcie z substancją planu. Panujące tu warunki są zabójcze dla istot wodnych.

MieszkańcyEdytuj

Żyje tu potężna istota soli zwana Szeraklesem (potężny solny gargulec). Jest okrutną bestią, a jego magia solna budzi lęk mieszkańców wszystkich planów.

ZjawiskaEdytuj

LokacjeEdytuj

PołączeniaEdytuj

BorderSalt.jpg

Połączenia Planu Pseudożywiołu Soli.

  • Stagnacyjne Morze (ang. Stagnant Sea)
  • Konsumpcja (ang. Consumption)
  • Kryształowy Łańcuch (ang. Crystal Range)
  • Równiny (ang. Flats)
  • Żrąca Zamieć (ang. Stinging Storm)
  • Morze Solanki (ang. Saline Sea)

Bóstwa i MoceEdytuj

ŹródłaEdytuj

Innerplanes.jpg
 
 
 
 
 
 
Pozytywna
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Minerał
 
 
 
 
 
Błyskawice
 
 
 
 
 
 
 
Para
 
 
 
 
 
 
 
Blask
 
 
Lód
 
Powietrze
 
 
Dym
Woda
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Ogień
 
 
 
Szlam
 
 
Ziemia
 
Magma
 
 
 
 
Próżnia
 
 
Pył
 
 
Sól
 
 
 
 
 
 
 
Popiół
 
 
 
 
 
 
Negatywna
 
 
 
 
Plan Eteryczny
Legenda
Żywioł
Parażywioł
Pozytywny pseudożywioł
Negatywny pseudożywioł
Energia
Inne

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki