FANDOM


PlanarMotes

Planarne pyłki

Posiadając część cech roślin i część zwierząt, planarne pyłki (ang. Planar motes) są rodzime dla Planów Zewnętrznych. Są delikatnymi stworzeniami, każde o rozmiarze sztuki złota, przypominając unoszące się kule planomaterii. Ich kształt i ubarwienie różni się dziko i odzwierciedla ich rodzime plany. Na przykład planarne pyłki z Arkadii wyglądają jak duże nasiona mniszka,podczas gdy te z Baatoru przybierają formę unoszących się jeżowców nadzianych metalowymi kolcami. W dużej mierze nieszkodliwe i pozornie nieinteligentne, uważa się że planarne pyłki są spontanicznie generowane przez same plany, chociaż jest niejasne z jakiego powodu. Pomimo swojej dziwacznej natury, planarne pyłki emitują aury o umiarkowanej sile bezpośrednio powiązane z charakterem planu z którego pochodzą. Planarny pyłek z Bytopii, na przykład posiada umiarkowaną aurę dobra, podczas gdy pyłek z Otchłani posiada umiarkowane aury zarówno chaosu i zła. Aura charakteru pyłku jest tak skoncentrowana że może ukryć twój charakter gdy go niesiesz. Każdy wykrywający charakter czar wykrywa charakter pyłku, tak długo jak jest potężniejsza niż twoja własna aura charakteru. Na przykład praworządny dobry wojownik niosący planarny pyłek z Arborei (chaotyczny i dobry) wykazał by się jako chaotyczny dobry, jako że jego aura jest słabsza niż ta pyłku. Jednak praworządny kapłan Hextora niosący ten sam pyłek wykazał by się jako praworządny zły, ponieważ jego aura jest silna, przytłaczając tąpyłku. Planarny pyłek nie jest magicznym przedmiotem; nie zajmuje przechytrzeni na ciele lub emituje magii. Planarny pyłek funkcjonuje jedynie dla stworzenia z którym jest w najbliższym kontakcie. Polegając na swoim rodzimym planie dla przetrwania, planarny pyłek zanika i znika tydzień+1-6 dni po zebraniu ze swojego rodzimego planu. Planarny pyłek jest zniszczony jeśli jest wystawiony na czary wygnania, odpychania, rozproszenia chaosu/zła/dobra/prawa (odpowiadającemu charakterowi pyłku), lub ochronie przed chaosem/złu/dobru/prawu (odpowiadaj charakterowi pyłku). Planarny pyłek może być również zaatakowany fizycznie. Planarne pyłki latają z szybkością 3 metrów z perfekcyjną zwrotnością. By uzyskać jego efekt użytkownik musi powstrzymać go w pewien sposób lub ryzykuje jego ucieczkę. Prosty słój lub pudełko niesione w kieszeni użytkownika często wystarcza. Znacznie rzadsze są większe planarne pyłki, które ronią silne aury charakterów. Te silniejsze pyłki utrzymują się miesiąc+2-12dni po usunięciu z swojego rodzimego planu, lecz w innym razie funkcjonują w ten sam sposób jak normalne planarne pyłki.

ŹródłaEdytuj

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki