Fandom

Sferopedia

Pożeracz mózgów

4412stron na
tej wiki
Dodaj nową stronę
Dyskusja2 Udostępnij
Intellect.jpg

Pożeracz mózgów

Pozeraczmozgow.jpg

Pożeracz mózgów

Ustilagor.jpg

Ustilegory - larwalna forma pożeracza mózgów

Battledevurer.jpg

Bitewny pożeracz

Nie płacz. Nie mamy w intencji zjedzenia twojego mózgu. Tak naprawdę twój mózg wybiera się we wspaniałą podróż!

- Qurik El-Slurrk, łupieżca umysłów

Pożeracze mózgów (ang. intellect devourers) to psioniczne wynaturzenia o wyglądzie i wielkości zwykłego mózgu z czterema szponiastymi kończynami. Jego stadium larwalne, zwane ustilagorem wygląda podobnie do dorosłego osobnika. Ciało dorosłego pożeracza pokryte jest chropowatą tkanką ochronną, a nogi wyposażone są w stawy i pazury podobne do nóg drapieżnych kręgowców. Ciało ustilagora jest miękkie, wilgotne i pokryte szarym grzybem. W jego przedniej części znajduje się długa na metr macka a nogi są patykowate i pokryte czymś w rodzaju korala. Dorosły pożeracz potrafi ponadto zmieniać rozmiar, kurcząc się lub powiększając.

W walce ustilagor używa przede wszystkim swojej wydzielającej kwas macki oraz korzysta z dużej zwinności i skoczności. Używa również zdolności psionicznych w celu wywołania w przeciwniku awersji, skłócenia go z towarzyszami lub sparaliżowania. Sam jest w dużym stopniu odporny na ataki psioniczne.

Dorosły pożeracz mózgów używa podobnych psionicznych taktyk jak jego larwa, natomiast w walce wręcz wykorzystuje wyposażone w pazury łapy. Potężne moce mentalne zapewniają mu odporności na ogień i elektryczność a także uniemożliwiają zranienie bronią inną niż silnie umagiczniona.

Pożeracze umysłów zaciekle polują na inne istoty używające psioniki. Zdolność zmiany rozmiaru pozwala im wchodzić do głów swoich ofiar, tym samym kontrolując ich ciała. Używają tej zdolności by poszukiwać następnych zdobyczy. Zamieszkują najczęściej podziemia lub posępne obszary dziczy. Ich sposób rozmnażania jest nieznany. Dorosłe osobniki rzadko chronią swoje młode, a zdarza im się nawet je pożerać. Larwy żyją w symbiozie ze specjalnym grzybem, który zapewnia im ochronę, w zamian karmiąc się psionicznymi pozostałościami ofiar. Larwa osiąga dorosłość po skonsumowaniu innej istoty posiadającej psioniczny potencjał. Pożeracze mózgów są hodowani przez illithidy, u których dorosłe osobniki pełnią rolę psów strażniczych, ustilagory są natomiast traktowane jak przysmak kulinarny.

Bitewny pożeraczEdytuj

Specjalna odmiana przeznaczona do walki, posiada niezwykle gruby pancerz.

Kościany pożeraczEdytuj

Nieumarli pożeracze z wieloma zdolnościami ofensywnymi.

ŹródłaEdytuj

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki