Fandom

Sferopedia

Podlud

4364strony na
tej wiki
Dodaj nową stronę
Dyskusja0 Share

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Podlud.jpg

Podlud

Podlud (ang. underfolk) jest potomkami band ludzi którzy wybrali—lub zostali zmuszeni—by żyć w jaskiniach i wykręconych przejściach podziemnego świata. Przez pokolenia ci ludzie zaadaptowali się do tego dziwacznego świata wypełnionego naturalnymi cudami i niebezpiecznymi stworzeniami. Część społeczności podludu nie wędrowała na powierzchnię przez pokolenia, a inne zapomniały całkowicie swoje prawdziwe pochodzenie. Jednak ci którzy żyją w pobliżu jaskiń które dają wejście do podziemnych krain dokonują sporadycznych wypadów na powierzchnię i nawet angażują się w ograniczoną wymianę z zamieszkującymi powierzchnię ludźmi. Podlud jest prostymi, klanowymi ludźmi oddanymi swoim domom i bezpieczeństwu swojej rasy. Ze względu na mnogość złych i drapieżnych ras i stworzeń w jaskiniach i tunelach które nazywają domem, podlud stał się szybki, podstępny i zorientowany na przetrwanie. Chociaż raczej prymitywny i wieśniacki jeśli chodzi o technologię, podlud wypełnia ten brak lepszą wiedzą jak przeżyć pod ziemią, chociaż nawet oni unikają największych głębin podziemnych krain.

ŹródłaEdytuj

Więcej w Fandom

Losowa wiki