FANDOM


Pomiotmroku

Pomiot mroku

Pomioty mroku (ang. deepspawn) to wynaturzenia o wyglądzie szarobrązowej kuli z sześcioma mackami, z których trzy wyposażone są w przyssawki a trzy w zębate paszcze. Posiadają także około 40 oczu osadzonych na wysuwanych z korpusu szypułkach. Jednorazowo są w stanie kontrolować do czterech wysuniętych szypułek.

Pomioty mroku zazwyczaj spoczywają na wpół zagrzebane w stosie skarbów, broni i przedmiotów, które pozostały po ich ofiarach. Gdy pojawia się intruz, atakują go swoimi mackami, niekiedy czyniąc wrażenie, że każda z nich jest odrębną istotą. Ulubioną taktyką pomiotu mroku jest unieruchomienie przeciwników a następnie zaduszenie ich po kolei za pomocą macek. Są odporne na wszelkiego rodzaju jady i potrafią oddychać pod wodą.

Najbardziej złowieszczą zdolnością pomiotów mroku jest możliwość klonowania pożartych przez siebie istot. Mogą wytworzyć kopię dowolnej istoty, którą kiedykolwiek zjadły. Proces zachodzi w ich ciele, zajmuje kilka dni i wymaga dużej ilości wody, pożywienia i krwi. "Narodzone" istoty są podobne do swych pierwowzorów, zachowując ich inteligencję i naturalne zdolności. Są jednak uwarunkowane do służby i chronienia swego stwórcy.

Pomioty mroku, są istotami przebiegłymi i charakteryzują się wysoką, choć pokrętną inteligencją. Zwykle zamieszkują położone pod ziemią sieci jaskiń (na przykład Podmrok), skutecznie opierając się próbom unicestwienia przez podziemne cywilizacje. Pomioty mroku są samotnikami, unikającymi innych istot ze swego rodzaju. Ich legowiska składają się zwykle ze skomplikowanych sieci korytarzy z licznymi tajnymi przejściami i drogami ucieczki i są bronione przez zastępy ich sług.

ŹródłaEdytuj