FANDOM


Postrach mórz

Postrach mórz

Niejeden portowy drab i rzezimieszek uważa się za pirata, choć poszukiwanie fortuny na wodach nie jest łatwym zadaniem. Postrach mórz to bohater, który do perfekcji opanował każdy aspekt morskiego rozbójnictwa. Dzięki sieci informatorów dowiaduje się, kiedy i skąd wyrusza szczególnie cenny ładunek, zastawia na przewożący go statek doskonale przemyślaną zasadzkę, a potem, bujając się na linie, przeskakuje na pokład rabowanego okrętu z rapierem w dłoni. Gdy już, z pomocą kamratów, pokona załogę napadniętej jednostki, opróżnia jej ładownie i znika bez śladu, by, po jakimś czasie, skontaktować się ze swoimi podwładnymi i, zawinąwszy potajemnie do bezpiecznej zatoczki, sprzedać zdobyte dobra na czarnym rynku za ciężkie pieniądze.

Niektórzy przedstawiciele tej klasy prestiżowej uwielbiają siać strach, zabijają dla przyjemności, a załogę trzymają w ryzach za pomocą terroru. Inni nie lubią przelewać krwi i wierzą w niezwykłą odmianę szlachetności - być może uważają, że kapitan i załoga napadniętego statku poddadzą się szybciej, jeśli wierzą, że dane im będzie jeszcze zobaczyć stały ląd. Czasami idą jeszcze dalej, a ich rycerskość objawia się w tym, że napadają wyłącznie na statki nieprzyjaciół ojczyzny czy na innych piratów.

Tego typu życie pociąga najczęściej łotrzyków, wymaga bowiem wielu umiejętności, których przedstawiciele innych klas nie mają czasu lub możliwości poznać. Czasem postrachem mórz zostaje bohater posługujący się magią, który z pomocą czarów ukrywa swój okręt lub unieruchamia napadnięte jednostki.

ŹródłaEdytuj

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki