FANDOM


Astral searcher

Poszukiwacz astralny atakuje podróżnika - wizja Tony'ego DoiTerrlizzi

Poszukiwacz astralny (ang. astral searcher) to zmora obieżysferów przemierzających Plan Astralny. Są to pozbawione umysłów skorupy o mgielnym, humanoidalnym kształcie, powstałe ze skoncentrowanych, traumatycznych myśli podróżników z Planu Materialnego. Najczęściej powstają przy okazji brutalnej śmierci, rzucenia potężnego niszczycielskiego zaklęcia lub astralnej bitwy. Najczęściej sprawca zjawiska, które ukształtowało poszukiwacza nawet nie zdaje sobie sprawy, co zapoczątkował.

Astralni poszukiwacze obsesyjnie szukają ciał śmiertelników, które mogliby opętać. Sami w sobie są tylko ucieleśnioną emocją. Wędrując po astralu zwracają uwagę na słabsze miejsca w strukturze planu i gromadzą się przy nich, oczekując na pęknięcie bariery między planami i okazji do przeniknięcia do innych światów. Pęknięcia tworzą się niekiedy samoistnie, najczęściej jednak są tymczasowymi anomaliami, powodowanymi przedostaniem się na astral obieżysfera. Poszukiwacze szukają też szczęścia przy jeziorach koloru, ale mogą przez nie przejść tylko w ślad za sferowcem.

Poszukiwacze atakują napotkane humanoidy, próbując przejąć ich ciała. Interesują ich tylko humanoidzi, dodatkowo na planie astralnym pierwszaki są niewrażliwe na ich atak dzięki swym srebrnym sznurom. Istoty te atakują umysły ofiar, choć obrażenia sprawiają ból fizyczny. Gdy uda im się powalić humanoida, niszczą jego umysł i przejmują ciało na własność. Nowopowstała istota staje się uosobieniem emocji, które doprowadziły do powstania poszukiwacza - wściekłości, strachu, determinacji lub czegokolwiek innego. Nie może mówić ani rzucać czarów. Jako istota uważająca budującą ją emocję za naturalny stan Wieloświata, jej pierwszym ruchem jest odtworzenie atmosfery, która doprowadziła do powstania poszukiwacza.

Astralni poszukiwacze szybko się uczą, już po kilku godzinach przypominając sobie umiejętność mowy i niektóre zdolności swego ciała. Po jakimś czasie poszukiwacz odzyskuje wszystkie umiejętności poprzedniego lokatora ciała z wyjątkiem wspomnień. Ulegając sugestiom może nawet przyjąć jego imię i dawne życie, nigdy jednak nie pozbywa się swej wrodzonej obsesji i nie jest w stanie uczyć się nowych rzeczy.

Stworzenia te można wypędzić z ciała za pomocą egzorcyzmów, jednak nie ma możliwości rekonstrukcji umysłu poprzedniego posiadacza ciała (chyba że czarem życzenia). Ciało pozostaje czystą kartą, będącą zaproszeniem dla czartów i innych istot opanowujących ciała.


ŹródłaEdytuj

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki