FANDOM


Su-monster

Potwór su z Tomb of Annihilation

Sumonster

Potwór su

Potwory su są gatunkiem psionicznych małp, zamieszkujących dzicz i podziemia. Mają szare futro i mierzą od 1,2 do 1,5 metra wzrostu. Choć dzikie, cechują się inteligencją niewiele mniejszą od ludzkiej. Charakteryzują się potężną muskulaturą i masywnymi kośćmi, choć wystające żebra i mostek powodują, ze sprawiają wrażenie wygłodzonych. Dłonie i stopy tych istot są podobne do siebie, wyposażone są w cztery palce (w tym przeciwstawny kciuk) zakończone ostrymi pazurami. Długie, chwytne ogony z powodzeniem utrzymują ciężar ich ciała kiedy są na przykład uczepione gałęzi. Duża siła pozwala potworom su wisieć całymi godzinami na drzewie przy użyciu tylko jednej kończyny lub ogona. Ich szare futro jest krótkie i przybrudzone. Pokrywa większość ciała poza czarną twarzą i ogonem. Pazury mają kolor czerwony, co sprawia wrażenie, jakby były cały czas umoczone we krwi. Potwory su często szczerzą zęby w parodii uśmiechu, ukazując zakrzywione kły.

W walce potwory su posługują się wszystkimi czterema kończynami, zawsze starając się zadać jak najgłębsze rany za pomocą pazurów. Jeśli nadarza się okazja, nie wahają się też gryźć. Najczęściej polują w sforach liczących do dwunastu osobników, patrolując najbardziej uczęszczane szlaki przez dżunglę położone na ich terenie łowieckim. Kiedy wybiorą dobre miejsce na zasadzkę, sadowią się na gałęziach nad ścieżką i cierpliwie wyczekują ofiary. Kiedy ta jest w zasięgu, opuszczają się do jej poziomu, trzymając się gałęzi przy pomocy ogona, co umożliwia im atak wszystkimi kończynami i pyskiem.

Potwory su tworzą bardzo zżyte rodziny. Na polowania udają się często wspólnie – para rodziców i młode. Jeżeli młode są zagrożone, rodzice walczą z dużo większą zaciekłością niż zwykle. Również w wypadku zagrożenia partnerki, samiec broni jej z dużo większą agresją niż w przypadku zwykłej walki. Dodatkowym zagrożeniem ze strony potworów su są groźnie moce psioniczne, pozwalające na wzmocnienie siły i zmysłów oraz na porażenie umysłu przeciwnika.

Rodziny potworów su składają się zwykle z dwójki rodziców i dwóch młodych. Kilka rodzin żyjących wspólnie tworzy klan. Istoty te są bardzo czułe na punkcie swojego terytorium i darzą szczególną nienawiścią psioników.

Zgodnie z legendą zostały stworzone przez złego maga lub kleryka, który uczynił z nich strażników swego lasu przed psionicznymi intruzami. Legendę tę potwierdza częste wykorzystanie tych istot w dokładnie takiej roli. Ich mięso jest trujące, co sprawia że nie mają naturalnych wrogów.

ŹródłaEdytuj

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.