Fandom

Sferopedia

Pozłacana Komnata

4365stron na
tej wiki
Dodaj nową stronę
Dyskusja0 Udostępnij

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Gilded Hall.JPG

Pozłacana Komnata, kwatera główna Czuciowców

W dolinie pomiędzy Arvandorem a Olimpem, w pobliżu miasta Jasnej Wody, leży Pozłacana Komnata (ang. The Gilded Hall) Czuciowców, miejsce oddane pięknu i rozrywce. Ponoć sama Afrodyta pomogła zaprojektować majestatyczne iglice i łuki tego miejsca, a do wyrobu zaprawy murarskiej posłużyła woda z Canathas, Fontanny Młodości. Słabsze biesy giną od samego widoku budowli a jej mury nagradzają wielu cudownymi uzdrowieniami i odmłodzeniami. Hanali Celanil również przyłożyła rękę do konstrukcji, nakładając na gmach zaklęcia piękności. Z tego powodu Komnata jest miejsce częstych pielgrzymek elfów. Trudno opisać wygląd Pozłacanej Komnaty, gdyż w oczach każdej istoty jawi się nieco inaczej, oddając jej wyobrażenie ideału piękna. Mieszkańcy planów niższych przypuszczają częste ataki na to miejsce, które samym swoim istnieniem stanowi dla nich potwarz. Z czysto architektonicznego punktu widzenia Komnata składa się z dużej ilości gmachów zwieńczonych osiemnastoma wieżami o różnej wysokości. Wejścia są ukryte za żywopłotami, murami i zakrętami ścieżek a ich odnalezienie wymaga pewnego wysiłku. Wnętrze kompleksu pełne jest luster i złotych gobelinów, kipiące przepychem. Wstęp mają tu wszyscy, którzy są gotowi zastosować się do prostej zasady: nie ma przymusu, jest tylko perswazja. W Komnacie trwa nieustająca zabawa. Kiedy jedno skrzydło zasypia, inne się budzi. Odbywają się tu uczty, łowy, pikniki, bale maskowe i niemaskowe, orgie i pijatyki wszelkiego rodzaju. Co ciekawe, gmachu nigdy nie ogarnia nieporządek i nie zalegają tu śmieci. Przebywające tu licznie bachantki zachowują w obrębie Komnaty względny spokój, nie atakując obcych ani nie próbując wbrew woli wcielić ich w swoje szeregi.

ŹródłoEdytuj

Więcej w Fandom

Losowa wiki