FANDOM


Animal dog.jpg

Pies

636252763295291063.jpeg

Mastiff

Climbdog.jpg

Pies wspinacz

82347.jpeg

Nifern

Mniejsze od wilków, psy dzielą się na wiele bardzo różnorodnych podgatunków. Choć większość została udomowiona, występuje również kilka odmian dzikich.

Dziki piesEdytuj

Jest do podgatunek duży i podobny w budowie do wilka, choć istnieją też odmiany zbliżone wyglądem do szakali. Dzikie psy polują w sforach, zazwyczaj biorąc za cel mniejsze zwierzęta, a siedliska humanoidów atakując tylko w ostateczności. Na czele sfory stoi zawsze dominujący samiec. Dzikie psy występują niemal w każdym środowisku. Ich młode nadają się do udomowienia, jeśli wychowywane są z ludźmi.

Pies bojowyEdytuj

Psy bojowe to specjalnie szkolone mastiffy i wilczury, używane do tropienia i wyczuwania intruzów. Mają wyczulony słuch i węch, nie są jednak agresywne, chyba że zostaną odpowiednio wytresowane.

MastiffEdytuj

  • Wojenny mastiff

NifernEdytuj

Pies wspinaczEdytuj

ŹródłaEdytuj

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki