Fandom

Sferopedia

Quarut

4364strony na
tej wiki
Dodaj nową stronę
Dyskusja2 Share

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

VarQua.jpg

Quarut (po prawej)

Quaruty to jedne z najpotężniejszych nieuchronnych we wszechświecie. Chronią dwa z najcenniejszych i najsubtelniejszych aspektów: czas i przestrzeń. Dzięki nadzwyczajnemu wyczuciu przepływu czasu i świadomości przestrzennej dowiadują się o działaniach aktualnie zaburzających kontinuum czasoprzestrzenne i wyruszają na poszukiwanie sprawców takich anomalii. Ten konstrukt budową przypomina humanoida, ale na tym kończy się podobieństwo. Jak większość nieuchronnych, quarut ma mechaniczne ciało, rojące się od tłoków i przekładni. W jego wnętrzu działają liczne zegary i klepsydry. Quarut nosi wspaniałą zbroję półpłytową, pokrytą grawerunkami różnych symboli odnoszących się do pojęcia czasu. Zamiast głowy widnieje nieustannie przesypująca się klepsydra. Czasami piasek w klepsydrze zdaje się przesypywać do góry. Żaden quarut nigdy nie wyjaśnił, czemu tak się dzieje. Quarutów niepokoją osoby używające potężnej magii typu ograniczone życzenie, cud, tymczasowy zastój, zatrzymanie czasu i życzenie. W oczach tych nieuchronnych używanie owych zaklęć sieje zamęt we wszechświecie i zagraża wszystkim istotom. Jednak mimo niechęci do istot stosujących podobne zaklęcia i zdolności, quaruty często wykorzystują te same czary bezkarnie. Quaruty dążą do jak najszybszego rozstrzygnięcia walki, wykorzystując tymczasowy zastój do uwięzienia przeciwnika w bąblu poza czasem.

ŹródłaEdytuj

Więcej w Fandom

Losowa wiki