Fandom

Sferopedia

Remorhaz

4365stron na
tej wiki
Dodaj nową stronę
Dyskusja0 Share

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Dnd remorhaz by m0ai-d81btej.jpg

Remorhaz

Remorhaz.jpg

Remorhaz

Remorhaz.gif

Remorhaz

Remorhaz , zwany też robakiem polarnym to arktyczny drapieżca, posiadający zdolność przekopywania się przez lód i ziemię. Istota ta ma postać ogromnego czerwia (7-14 metrów długości) o segmentowym ciele, wielu owadzich nogach, wielofasetkowych oczach oraz szerokiej, lśniącej od zębów paszczy. Tuż za głową znajdują się dwie płetwy, przypominające nieco skrzydła. Stwór jest barwy niebieskiej, z białym, pokrytym licznymi wyrostkami grzbietem.

Remorhazy są bardzo agresywne. Polują na polarne niedźwiedzie, łosie i jelenie. Nie gardzą mięsem humanoidów, a zdarza im się nawet atakować lodowych gigantów. Co ciekawe, wspomniani giganci czasami wabią i tresują te stwory, by strzegły ich siedzib.

Remorhazy kryją się pod śniegiem i lodem, dopóki nie wyczują ruchu - wtedy wyskakują na powierzchnię, atakując nic nie spodziewającą się ofiarę. Szczątkowe skrzydła pozwalają im na krótką metę wykonywać zaskakująco zwinne manewry ogromnym cielskiem. Zdarza się, że zaskoczona ofiara zostaje połknięta w całości. Kiedy remorhaz jest podekscytowany, temperatura jego ciała znacznie wzrasta, i wyrostki na plecach rozbłyskują czerwonym światłem, wydalając nadmiar ciepła. Gorąco jest wtedy tak potężne, że niemagiczna broń topi się w dotknięciu z grzbietem potwora, a trącona nim żywa istota odnosi ogromne poparzenia. Słabą stroną remorhazów jest stosunkowo miękki i słabiej od reszty ciała osłonięty brzuch.

Legowi9ska remorhazów obejmują złożone kompleksy tuneli wydrążonych w lodzie i skale. Posiadają dużą centralną komorę i otaczające ją, gładkie tunele. W lodowej części jest bardzo ślisko, gdyż lód wielokrotnie topi się od gorącego ciała lokatora, a następnie zamarza z powrotem. Tereny łowieckie tych istot mają zasięg nawet stu kilometrów. O ile nie brakuje pożywienia, tereny kilku osobników mogą przenikać się ze sobą.

Okres godowy remorhazów przypada na lato. Osobniki łączą się w pary na około dwa miesiące, a następnie rozdzielają i powracają na swoje terytoria. Nie każde gody kończą się poczęciem - samica jest zdolna do rozrodu najwyżej cztery razy w ciągu życia. Składa ona wówczas jedno lub dwa szaro-niebieskie jaja, których strzeże aż do wylęgu. Jaja potrzebują nieustannego ciepła matki i pozostawienie ich w chłodzie na zaledwie minutę może sprawić, że młode nie wylęgną się. Małe remorhazy pozostają w gnieździe matki przez cztery miesiące. W tym czasie rosną do siedmiu metrów długości i osiągają samodzielność.

Remorhazy żyją około trzydziestu lat. Ich jaja są cennym towarem dla śmiałków próbujących tresury robaków. Są niepewnymi sługami, zdolnymi tolerować zaledwie kilka osób, a i te nie mogą być pewne swego kiedy istota jest głodna. Specjalna wydzielina wywołująca wzrost temperatury ciała remorhaza może być wydobyta z ciała zabitego potwora i jest wysoce ceniona przez alchemików.

Zobacz teżEdytuj

ŹródłaEdytuj

Więcej w Fandom

Losowa wiki