FANDOM


636376343309269811

Rewenant

Rewenant

Rewenant

Rewenanci to nieumarli powstali z grobów wyłącznie w celu dokonania zemsty na swoich zabójcach. Zachowują swoje, częściowo rozłożone ciała z chwili śmierci. Blada, zimna i wilgotna w dotyku skóra pokrywa ciasno zasuszone kości. Oczy są puste i zapadnięte, jednak kiedy rewenant staje naprzeciwko swego dawnego oprawcy, rozbłyskują z zaskakującą intensywnością.Istotę otacza aura smutku, złości i determinacji.

Rewenant atakuje w prosty sposób, starając się dopaść rękami gardła ofiary i zadusić ją. Nie zwalnia uścisku do momentu śmierci jego, lub przeciwnika. Dodatkowo jego żarliwe spojrzenie nierzadko paraliżuje byłego oprawcę, dodatkowo ułatwiając nieumarłemu zadanie. Jeśli ciało rewenanta zostanie rozczłonkowane, odcięte kończyny działają niezależnie od siebie, jakby kierowane wolą istoty, ostatecznie łącząc się z powrotem ze sobą. Ciało rewenanta systematycznie regeneruje otrzymane obrażenia, nie potrafiąc jedynie odtworzyć ciała spalonego ogniem. Jedynym sposobem jego zniszczenia jest całkowite spalenie na popiół.

Ponieważ celem rewenanta jest zemsta na konkretnej osobie i działa pod wpływem niezwykle silnej woli, nie jest wrażliwy na typowo zabójcze dla nieumarłych odpędzenia kapłańskie, symbole religijne i poświęconą wodę.

PochodzenieEdytuj

Rewenanci powstają z martwych w wyjątkowych okolicznościach. Zawsze są to osoby zmarłe gwałtowną śmiercią, zamordowane. Zmarły musi w chwili śmierci posiadać niezwykłą wytrzymałość i charakteryzować się wysokimi przymiotami umysłu. Niewielka część spośród tak wybitnych, zamordowanych jednostek powstaje jako rewenanci. Śmierć pociągająca za sobą zniszczenie ciała nie jest tu przeszkodą - nieustępliwy duch zajmuje wtedy najbliższe dostępne, świeże martwe ciało. Nawet pod taką postacią jego zabójcy bez trudu i ku swemu przerażeniu rozpoznają swoją szukającą zemsty ofiarę. Rewenant zachowuje wszystkie swoje umiejętności posiadane za życia i cechuje się znaczną sprawnością bojową. Posiada zdolność mówienia, choć sztywne struny głosowe bardzo mu to utrudniają. Zazwyczaj odzywa się tylko w wyjątkowych okolicznościach, na przykład rzucając czar na swego zabójcę.

Jedynym celem istnienia rewenantów jest wywarcie pomsty na swych zabójcach. Jedynym ich działaniem jest poszukiwanie morderców i nic nie jest ich w stanie odwieść od tego celu. Również wspólnicy zabójcy otrzymują swą zapłatę, jednak pierwszeństwo ma zawsze główny sprawca. Istota nie atakuje osób nie związanych ze swoją śmiercią, chyba że w samoobronie. W razie potrzeby potrafi posługiwać się podstępem i angażować innych do pomocy w swym powołaniu.

Ciało rewenanta ulega rozkładowi pośmiertnemu, jednak proces ten jest znacznie spowolniony, przyspieszając gwałtownie dopiero po około trzech miesiącach istnienia nieumarłego. Mało który "żyje" dłużej niż pół roku. Jeśli natomiast wykona swą misję i zakończy zemstę, ciało rozpada się momentalnie a duch uchodzi w spokoju do Planów Zewnętrznych.

Wielu spośród rewenantów służy bogini Kiaransalee.

ŹródłaEdytuj