FANDOM


Plan
Robaczysko

Inne nazwy

Rodzaj planu

Półplan

Charakter

Organizacje

brak

Ważni bogowie

brak

Ważne istoty

robactwo

Połączenia

Istnieje pewien półplan bardziej obrzydliwy niż jakakolwiek nawet warstwa Otchłani. Robaczysko (ang. Wormscape) to jedna wielka, zbita masa wszelkiej maści robactwa wirująca w dzikim żywiole. Przenikając do tego świata podróżnik natychmiast wpada w ścianę insektów mierzących od kilku centymetrów do ponad metra. Robactwo wciska się w każdą szczelinę odzienia i ciała, obłazi skórę i zaczyna ją pożerać - jakby samo powietrze chciało rozszarpać przybysza i rozetrzeć go w sobie na pył. Jeśli podróżnikowi nie uda się stamtąd szybko wyrwać, umrze w męczarniach. Może mieć szczęście i odnaleźć jeden z nielicznych bąbli powietrznych, które są wolne od wpływu morza robactwa. Jednak należy pamiętać że jest to niepewne schronienie, bowiem przemieszcza się po nieokreślonej trajektorii wewnątrz półplanu. Nikt nigdy nie zbadał tego świata, lecz wiele wskazuje na to, że jest on stosunkowo rozległy. Być może w jego centrum znajduje się gnijące truchło jakiegoś bóstwa lub innej gigantycznej istoty z której od wieków wylęgają się rzesze owadów i pasożytów.

ŹródłaEdytuj

  • A Player's Guide to the Ethereal Plane

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki