FANDOM


Resounding Thunder

Rozbrzmiewający Grzmot i okoliczne lokacje

Rozbrzmiewający Grzmot (ang. Resounding Thunder) to boska kraina Lei Kunga na Avalasie na Acheronie.

CharakterEdytuj

Pozwól słowom brzmieć głośno i czysto, gdyż jeśli poniosło się porażkę nikt nie opłakuje, a jeśli odniosło zwycięstwo, każdy wie czyje umiejętności przeważyły. Honor jest wszystkim, nawet pośród zdrajców. Żadna cena nie jest warta godności. Sama ostra klinga i mądra strategia mogą wygrać bitwę, lecz ostra klinga, mądra strategia i imponujący hałas wygrywają i zwracają uwagę. Niebiańska Władza jest ociężała, skuteczna i niepowstrzymana, a oczekujący Lei Kunga odgrywają w niej rolę tak wielką jak ci Yen Wang Yeh.

MocEdytuj

Lei Kung. Diuk Grzmotu włada absolutnie i bez wątpienia, a jego dekrety są natychmiastowo wprowadzane przez jego sługi i gestorów. Kraina krąży wokół jego najmniejszej nawet zachcianki, z flotą posłańców i heroldów rozpowiadających jego dekrety oraz cichymi i skutecznymi biurokratami wprowadzającymi jego słowo w czyn.

OpisEdytuj

Resounding Thunder

Mapa Rozbrzmiewającego Grzmotu

Resounding

Pochmurne miasto w Rozbrzmiewającym Grzmocie i charakterystyczne czarne ceramiczne statuetki stojące przy każdym przejściu.

Pałac Sztucznych Ogni (ang. Firecracker Palace) jest centrum ciemnej, pochmurnej domeny Lei Kunga, która także zawiera fortecę, skryptorium oraz ciągnące się kilometrami archiwa. Wieża zegarowa Rozbrzmiewającego Grzmotu jest iglicą przebijającą się przez obłoki otaczające i podpierające jego krainę z olbrzymimi wrotami na szczycie. Jest to kraina patosu, brzmień i furii, gdzie gromadzą się burzowe chmury, a dzwony dzwonią potężne jak grzmoty.

Ulice Rozbrzmiewającego Grzmotu wybrukowane są ciemnoczerwonymi cegłami, a jasne zielone latarnie oświetlają jego aleje. Domy są zadaszone zielonymi bądź czarnymi dachówkami, a strażnicze statuetki wypalonej czarnej ceramiki znajdują się po obu stronach każdego przejścia i spoglądają z każdego zadaszenia.

Oczekujący Lei Kunga są łowcami nagród, najemnikami, katami i innymi służącymi sprawie odwetu. Krainę znaczą więzienia, place egzekucji i inne miejsca kary. W przeciwieństwie do większości innych krain, oczekujący Rozbrzmiewającego Grzmotu opuszczają go czasem by szpiegować pośród występków spoza krainy i powracają jako informatorzy. Inni opuszczają go by uderzyć na przeciwników swojej mocy, gdyż mówi im się, że ci, którzy zginą pragnąc zemsty dla Lei Kunga są natychmiastowo zjednoczeni ze swoim bogiem. Te armie wendetty sieją powszechny strach na Acheronie.

Główne miasta Edytuj

Główne miasta: Bardziej przedłużenie woli Lei Kunga niż siedliska jego oczekujących, Gmach Odwetu (ang. Hall of Retribution) oraz Więzienie Dziewiątej Ligii (ang. Nine-League Prison) otaczają Pałac Sztucznych Ogni Lei Kunga, zwany także Eksplodującym Pałacem (ang. Exploding Palace) po sławnych furiach Lei Kunga. Pałac jest rażącym monstrum jasnej czerwieni, żółci i błękitu, głośnym huczącym miejscem gdzie moc zasiada w sądzie wszystkich naruszających prawo Niebiańskiej Władzy. Wiezienie Dziewiątej Ligii jest miastem samym w sobie, oddanym utrzymywaniu swoich więźniów i dokumentowaniu ich dnia osądu. Jeden cały mur Więzienia Dziewiątej Ligii zawiera nic prócz samych ogłoszeń wyroków wydanych na bandytów i innych przestępców oraz nagrody za ich pojmanie. Nagrody są wypłacane bezzwłocznie przez kupców w Nefrytowym Korytarzu (ang. Jade Corridor) w Gmachu Odwetu, a złoczyńcom błyskawicznie odczytuje się akt oskarżenia i karze na dziedzińcu.

Nihao jest największym miastem oczekujących, miastem bramą prowadzącym do Mechanusa. Śpiew Ośmiu Diabłów (ang. Eight-Devils-Laughing) jest miastem bramą do Baator. Mniejsza lecz nie mniej istotna jest Czarna Woda (ang. Black Water), miasto nad jeziorem gdzie rośnie większość żywności krainy i gdzie wielu z najskuteczniejszych gestorów mieszka kiedy nie pędzą z wymierzeniem zemsty.

Specjalne warunki Edytuj

Wszelkie zaklęcia błyskawic i elektryczności za pierwszym rzuceniem tworzą wyraźny grzmot w promieniu 30 metrów. Huk grzmotu ogłusza i oszałamia wszelkie stworzenia w promieniu 6 metrów, przerywa rzucanie zaklęć i czyni pobliskie stworzenia łatwą zdobyczą dla opętania przez mściwe duchy.

Duchy wszelkich przestępców zabitych w Rozbrzmiewającym Grzmocie stają się oczekującymi Lei Kunga, a ci przyprowadzają jeszcze więcej przestępców przed Gmach Odwetu po sprawiedliwość. Jako oczekujący, duchy te nie mogą zostać wyzwolone przez zaklęcia wskrzeszenia bądź ożywienia zmarłych za wyjątkiem pozwolenia Lei Kunga. Jego pozwolenie łatwo otrzymać, lecz zawsze żąda by odrodzony duch przyprowadził potężnego złoczyńcę do jego gmachu jako zapłatę. Niewywiązanie sięz umówy wiąże się ze ściganiem łamiącego obietnicę przez sługi Lei Kunga aż po sam kres wieloświata.

Ważne postacie Edytuj

Duszobójca (ang. Spirit-killer) (gelugon) pomaga Lei Kungowi odnajdywać i karać dusze, które naruszyły przepisy Niebiańskiej Władzy. Duszobójca nie wykazuje żadnych emocji i działa niemal mechanicznie, niczym golem. Niektórzy twierdzą, iż sam Lei Kung czasem opętuje swojego sługę, co zniszczyło umysł czarta.

Wei Do (człowiek, kapłan, Harmonium, praworządny zły) jest Ministrem Sprawiedliwości (ang. Minister of Justice) Lei Kunga, cichym, garbatym mężczyzną pragnącym ukarać świat za niewyggody, które sam wycierpiał. Oczy Wei Do lśnią światłem fanatyka. Każdy przyprowadzony przed niego jest ukarany grzywną, wychłostany, uwięziony bądź ścięty. W jego oczach nikt nie jest niewinny.

Pośród żołnierzy, jeden ludzki łucznik stał się legendą. Jej imię to Mei Soo Ling, Bezstrona (ang. the Even-handed) (człowiek, kobieta, wojownik, praworządny neutralny), lecz każdy zwie ją Kwiatem Gruszy (ang. Pear Blossom). Jest krępą kobietą o silnej szczęce i mięśniach niczym stalowe struny od naciągania sznura na jej ciężkiej kuszy. Nie przyjmuje niczyjej pomocy i oczekuje, iż inni pozostają ją samą. Jej reputacja jako zarówno całkowicie lojalnej jak i całkowicie bezlitosnego najemnika uczyniło ją postrachem jak i szanowaną, nawet przez gestorów Lei Kunga.

Usługi Edytuj

Hałasujące przedmioty wszelkiego rodzaju są dostępne w Rozbrzmiewającym Grzmocie, od sztucznych ogni przez gongi po grzmiące bębny. Te są wykorzystywane do uhonorowywania mocy krainy, lecz także są sprzedawane podróżnikom.

Kraina jest znana także z produkcji wysoko wyspecjalizowanych magicznych przedmiotów: pieczęci przeciwko grzmotom i błyskawicom, lasek grzmotów i błyskawic oraz stałe laski grzmotu. Przedmioty te są jedynie na sprzedarz dla wyznawców, szczerych nawróconych i tych z wystarczającą ilością pieniędzy by obejść wszelkie obiekcje.

ŹródłaEdytuj

  • Planescape - Planes of Law