FANDOM


Rv-rift

Rozpadlina Cienia

Rozpadlina Cienia (ang. Shadow Rift) jest dziwnym i fantastycznym miejscem, które tkwi w sercu Jądra niczym mroczna rana, tajemnicza dla wszystkich postronnych. Miejsce to pełni tą samą role co Graniczny Eter, oddzielający Ravenloft od Planu Eterycznego. Tyle że w tym przypadku oddziela Półplan Grozy od Planu Cienia. Oznacza to, iż to miejsce ma wiele wspólnego z obszarami Cienia. 

Panuje tutaj wieczna noc, niebo nieustannie zasłonięte jest czarnymi chmurami nieprzepuszczającymi prawie w ogóle światła, przez co bezustannie panuje tutaj ciemny zmierzch. Magiczna natura tego miejsca sprawia, że nawet źródła światła są przygaszone i słabe. Wszystkie źródła światła działają znacznie gorzej, jak gdyby duszone przez ciemność tego miejsca. 

Magia działa podobnie jak na Planie Cienia, zaklęcia iluzji i związane z ciemnością i cieniem są dwukrotnie mocniejsze, za to magia światła i związana z jasnością jest wyraźnie osłabiona i często zawodzi. 

MieszkańcyEdytuj

Arak, ponuroskrzydły, cienisty mastiff, cień, cienista żmija, demon cienia, cienisty jednorożec, podmieńcy, ponury (ang. grim), avane, purpurowe kości (ang. crimson bones).

ŹródłaEdytuj

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki