Fandom

Sferopedia

Ruvoka

4365stron na
tej wiki
Dodaj nową stronę
Dyskusja0 Udostępnij

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Ruvoka.gif

Ruvoka

Plany żywiołów są domem licznych elementali, mefitów, dżinów, archontów i żywiołaków. Jakby tego było mało są także domem Ruvoka. Faktem jest, że te wielkie, chude, humanoidy zamieszkują wszystkie plany, ale pochodzą z Planów Żywiołów. Tylko dwa plany nie są przez nich zamieszkałe. Mówiąc najprościej Ruvoka może być wszędzie. Mogą zostać zabite, lub odesłane, ale nie umierają ze starości. Istnieją Ruvoka powiązane z ogniem, powietrzem i ziemią, a także popiołem. Każde plemię ma własny język i język planu, ale za pomocą telepatii mogą kontaktować się z każdą istotą planu na którym się znajdują. Ruvoka używają pięknych broni i często są one zaczarowane, zwłaszcza żywiołem, który jest dla niego typowy. Wszyscy otrzymują +6 do naturalnego pancerza, co nie znaczy, że nie posiadają zbroi. Każdy z nich ma 5 % do posiadania magicznej zbroi i każdy może posługiwać się bronią egzotyczną. Ruvoka są ograniczone do klasy druida i wojownika, jednak jako druidzi, są zazwyczaj "obrońcami" konkretnego żywiołu. Wielu z nich musi posiadać jakiś element swojego żywiołu i tak Ruvoka ziemi zbierają ziemię z planów na których się znajdują, a Ruvoka ognia utrzymują ogień czy coś co zastępuje ogień na danych planach. Jeśli zostaną pozbawione całego swojego dobytku związanego z żywiołem ewidentnie się starzeją i tracą punkty siły oraz zręczności ale nie wytrzymałości, nie otrzymują przy tym punktów do roztropności i inteligencji, tak jakby były one dodane w momencie starzenia się. Wielu z nich nabywa coś co możemy nazwać sklerozą i ma problem z zapamiętywaniem różnych czarów. Wszystkie Ruvoka są odporne na ich własny żywioł bez względu na to na jakim planie się znajdują. Ci powietrza mogą latać i są odporne na różne wiry oraz błyskawice, Ziemi mogą przenikać przez kamień itd, ale otrzymują +2 obrażenia od żywiołu odwrotnego np Ruvoku ognia dostaje obrażenia od wody, powietrza od ziemi i na odwrót. Społeczeństwo: Ruvoka organizują się w plemiona konkretnego żywiołu. Każda grupa ma inny wygląd, język, sposób ubierania, używanie broni i zwyczaje. Np. Ruvoka Ziemi z plemienia Bajeri to ogromni, muskularni, bezwłosi ludzie z lśniącą brązową lub czarną zbroją i bronią, ze skórą o barwach ziemi. Zathosi to drugie plemię Ziemi. Są to wysocy i chudzi jak stalaktyty ludzie o szarej skórze, która jest tak pomarszczona, że młode osobniki wyglądają na starców. Noszą szaty, które wyglądają jakby były wykonane z kamienia itd. Każdy Ruvoka ma w sobie wiele neutralności i mogą mieć każdy neutralny charakter, ale niezwykle rzadko są neutralne dobre, choć zdarza się, zwłaszcza wśród Ruvoka powietrza i wody.

ŹródłaEdytuj

  • Planescape

Więcej w Fandom

Losowa wiki