FANDOM


Ruvoka

Ruvoka

Plany żywiołów są domem licznych elementali, mefitów, dżinów, archontów i żywiołaków. Jakby tego było mało są także domem Ruvoka. Faktem jest, że te wielkie, chude, humanoidy zamieszkują wszystkie plany, ale pochodzą z Planów Żywiołów. Tylko dwa plany nie są przez nich zamieszkałe. Mówiąc najprościej Ruvoka może być wszędzie. Mogą zostać zabite, lub odesłane, ale nie umierają ze starości. Istnieją Ruvoka powiązane z ogniem, powietrzem i ziemią, a także popiołem. Każde plemię ma własny język i język planu, ale za pomocą telepatii mogą kontaktować się z każdą istotą planu na którym się znajdują. Ruvoka używają pięknych broni i często są one zaczarowane, zwłaszcza żywiołem, który jest dla niego typowy. Wszyscy otrzymują +6 do naturalnego pancerza, co nie znaczy, że nie posiadają zbroi. Każdy z nich ma 5 % do posiadania magicznej zbroi i każdy może posługiwać się bronią egzotyczną. Ruvoka są ograniczone do klasy druida i wojownika, jednak jako druidzi, są zazwyczaj "obrońcami" konkretnego żywiołu. Wielu z nich musi posiadać jakiś element swojego żywiołu i tak Ruvoka ziemi zbierają ziemię z planów na których się znajdują, a Ruvoka ognia utrzymują ogień czy coś co zastępuje ogień na danych planach. Jeśli zostaną pozbawione całego swojego dobytku związanego z żywiołem ewidentnie się starzeją i tracą punkty siły oraz zręczności ale nie wytrzymałości, nie otrzymują przy tym punktów do roztropności i inteligencji, tak jakby były one dodane w momencie starzenia się. Wielu z nich nabywa coś co możemy nazwać sklerozą i ma problem z zapamiętywaniem różnych czarów. Wszystkie Ruvoka są odporne na ich własny żywioł bez względu na to na jakim planie się znajdują. Ci powietrza mogą latać i są odporne na różne wiry oraz błyskawice, Ziemi mogą przenikać przez kamień itd, ale otrzymują +2 obrażenia od żywiołu odwrotnego np Ruvoku ognia dostaje obrażenia od wody, powietrza od ziemi i na odwrót. Społeczeństwo: Ruvoka organizują się w plemiona konkretnego żywiołu. Każda grupa ma inny wygląd, język, sposób ubierania, używanie broni i zwyczaje. Np. Ruvoka Ziemi z plemienia Bajeri to ogromni, muskularni, bezwłosi ludzie z lśniącą brązową lub czarną zbroją i bronią, ze skórą o barwach ziemi. Zathosi to drugie plemię Ziemi. Są to wysocy i chudzi jak stalaktyty ludzie o szarej skórze, która jest tak pomarszczona, że młode osobniki wyglądają na starców. Noszą szaty, które wyglądają jakby były wykonane z kamienia itd. Każdy Ruvoka ma w sobie wiele neutralności i mogą mieć każdy neutralny charakter, ale niezwykle rzadko są neutralne dobre, choć zdarza się, zwłaszcza wśród Ruvoka powietrza i wody.

ŹródłaEdytuj

  • Planescape

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki